Elm və təhsil naziri Türkiyəyə səfər edib
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Baş nazir Əli Əsədovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin tərkibində Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərinə səfər edib.
Mayın 8-də Emin Əmrullayev Ankara şəhərində keçirilən Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında iqtisadi əməkdaşlıq üzrə hökumətlərarası komissiyanın 11-ci iclasında iştirak edib.
Azərbaycanın Baş naziri Əli Əsədov və Türkiyənin Vitse-prezidenti Cevdet Yılmazın həmsədrliyi ilə keçirilən iclasda hər iki ölkənin müvafiq dövlət qurumlarının rəhbərlikləri iştirak ediblər.
Səfər çərçivəsində elm və təhsil naziri Türkiyənin milli təhsil naziri Yusuf Tekin, Ali Təhsil Şurasının sədri Erol Özvar və Türkiyə Böyük Millət Məclisinin Milli Təhsil, Mədəniyyət, Gənclər və İdman Komissiyasının sədri Mahmut Özerlə görüşüb.
Görüşlərdə iki ölkə arasında təhsil sahəsində davam edən və planlaşdırılan əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub.

The Minister of Science and Education visited Turkey
The Minister of Science and Education Emin Amrullayev visited Ankara, Republic of Turkey with the delegation led by Prime Minister Ali Asadov.
On May 8, Emin Amrullayev participated in the 11th meeting of the intergovernmental commission on economic cooperation between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Turkey, held in Ankara.
The leaders of the respective state institutions of both countries participated in the meeting co-chaired by the Prime Minister of Azerbaijan Ali Asadov and the Vice President of Turkey Cevdet Yilmaz.
Within the framework of the visit, the Minister of Science and Education met with the Minister of National Education of Turkey, Yusuf Tekin, the Chairman of the Higher Education Council, Erol Ozvar, and the Chairman of the National Education, Culture, Youth and Sports Commission of the Grand National Assembly of Turkey, Mahmut Ozer.
At the meetings were discussed the ongoing and planned directions of cooperation between the two countries in the field of education.