Elm və Təhsil Nazirliyi ilə “QS Quacquarelli Symonds” Beynəlxalq Reytinq Agentliyi arasında görüş keçirilib
Mayın 1-də Elm və Təhsil Nazirliyində “QS Quacquarelli Symonds” Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin Şərqi Avropa və Orta Asiya üzrə regional direktoru Sergey Xristolyubov ilə görüş təşkil edilib.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərliyi ilə keçirilən görüşdə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin rəqabətədavamlılığının artırılması və beynəlxalq göstəricilərə müvafiq olaraq inkişaf imkanları müzakirə edilib.
Görüş zamanı ölkəmizin təhsil proqramlarının beynəlxalq sahədə tanınmasını gücləndirmək, eləcə də əməkdaşlıq imkanları haqqında ətraflı müzakirələr aparılıb.

A meeting was held between the Ministry of Science and Education and “QS Quacquarelli Symonds” International Rating Agency
On May 1, a meeting was organized with Sergey Khristolyubov, regional director for Eastern Europe and Central Asia of the “QS Quacquarelli Symonds” International Rating Agency at the Ministry of Science and Education.
In the meeting led by the Minister of Science and Education Emin Amrullayev, the increasing the competitiveness of higher education institutions in Azerbaijan and development opportunities according to international indicators were discussed.
During the meeting, detailed discussions were held on strengthening the international recognition of our country’s educational programs, as well as cooperation opportunities.