Elm və Təhsil Nazirliyi ilə “QS Quacquarelli Symonds” Beynəlxalq Reytinq Agentliyi arasında görüş keçirilib
Mayın 1-də Elm və Təhsil Nazirliyində “QS Quacquarelli Symonds” Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin Şərqi Avropa və Orta Asiya üzrə regional direktoru Sergey Xristolyubov ilə görüş təşkil edilib.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərliyi ilə keçirilən görüşdə Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin rəqabətədavamlılığının artırılması və beynəlxalq göstəricilərə müvafiq olaraq inkişaf imkanları müzakirə edilib.
Görüş zamanı ölkəmizin təhsil proqramlarının beynəlxalq sahədə tanınmasını gücləndirmək, eləcə də əməkdaşlıq imkanları haqqında ətraflı müzakirələr aparılıb.

Министр науки и образования принял регионального директора Международного рейтингового агентства QS Quacquarelli Symonds
1 мая в Министерстве науки и образования была организована встреча с региональным директором по Восточной Европе и Центральной Азии международного рейтингового агентства «QS Quacquarelli Symonds» Сергеем Христолюбовым.
На встрече под руководством министра науки и образования Эмина Амруллаева были обсуждены возможности повышения конкурентоспособности и развития по международным показателям высших учебных заведений Азербайджана.
В ходе встречи также состоялось детальное обсуждение вопросов укрепления международного признания образовательных программ нашей страны.