Elm və təhsil nazirinin müavini Ankara şəhərinə səfər edib
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənlinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərinə səfər edib.
Aprelin 29-da nümayəndə heyəti Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyinin (TİKA) rəhbəri Erkan Kayalar, Türkiyə Respublikası milli təhsil nazirinin müavini Celile Eren Ökten ilə görüş keçirib.
Görüşlər zamanı Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın müxtəlif istiqamətləri üzrə müzakirələr aparılıb.
Aprelin 30-da nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikası Ali Təhsil Şurasının sədri Erol Özvarla görüşüb. Görüşdə Türkiyə–Azərbaycan Universitetinin (TAU) fəaliyyətinin təşkilinə dair zəruri məsələlər müzakirə edilib.

Заместитель министра науки и образования посетил Анкару
29 апреля делегация провела встречу с главой Турецкого агентства по сотрудничеству и координации (TİKA) Эрканом Каяларом, заместителем министра национального образования Турецкой Республики Джалиле Эрен Октен. В ходе встреч состоялись обсуждения различных направлений сотрудничества в сфере образования между Азербайджанской Республикой и Турецкой Республикой.
30 апреля делегация встретилась с председателем Совета высшего образования Турецкой Республики Эролом Озваром. На встрече были обсуждены вопросы, связанные с организацией деятельности Турецко-Азербайджанского университета.