Elm və təhsil nazirinin müavini Ankara şəhərinə səfər edib
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənlinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərinə səfər edib.
Aprelin 29-da nümayəndə heyəti Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyinin (TİKA) rəhbəri Erkan Kayalar, Türkiyə Respublikası milli təhsil nazirinin müavini Celile Eren Ökten ilə görüş keçirib.
Görüşlər zamanı Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın müxtəlif istiqamətləri üzrə müzakirələr aparılıb.
Aprelin 30-da nümayəndə heyəti Türkiyə Respublikası Ali Təhsil Şurasının sədri Erol Özvarla görüşüb. Görüşdə Türkiyə–Azərbaycan Universitetinin (TAU) fəaliyyətinin təşkilinə dair zəruri məsələlər müzakirə edilib.

The Deputy Minister of Science and Education visited Ankara
The delegation led by Deputy Minister of Science and Education Hasan Hasanli visited Ankara, Republic of Turkey.
On April 29, the delegation held a meeting with the head of the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TİKA) Erkan Kayalar, Deputy Minister of National Education of the Republic of Turkey Celile Eren Ökten.
During the meetings, discussions were held on various directions of cooperation in the field of education between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Turkey.
On April 30, the delegation met with Erol Özvar, Chairman of the Higher Education Council of the Republic of Turkey. Necessary issues related to the organization of activities of Turkey-Azerbaijan University (TAU) were discussed at the meeting.