3-cü Beynəlxalq Təcrübə Əsaslı Öyrənmə Konfransının açılış mərasimi olub
Tədbirdə çıxış edən elm və təhsil nazirinin müavini Kənan Kərimzadə təqdimatında “Azərbaycan Respublikasının 2022–2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”na uyğun olaraq, təhsilin qarşısında duran vəzifə və hədəflərdən, həmçinin son dövrlərdə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən aparılan işlərdən danışıb. Kənan Kərimzadə qeyd edib ki, hazırda əsas təhsil hədəfləri sırasında ölkəmizin beynəlxalq qiymətləndirmələrdə mövqeyinin yaxşılaşdırılması və 3 universitetimizin ilk 800-lükdə təmsilinə nail olmaq yer alır.
Avropa Azərbaycan Məktəbinin baş direktoru Françesko Bançini çıxışında bildirib ki, konfransın məqsədi təhsil liderlərindən ən müasir yanaşmaları öyrənmək, təhsil sahəsinə dair müzakirələr aparmaq, yeni ideya və strategiyaları araşdırmaqdır. Baş direktor həmçinin konfransda Qazaxıstan, Özbəkistan, Gürcüstan, Türkiyə və digər ölkələrdən nümayəndələrin iştirak etdiyini vurğulayıb və tədbir çərçivəsində həm beynəlxalq, həm də yerli səviyyədə bilik və təcrübə mübadiləsi aparılacağını diqqətə çatdırıb.
Qeyd edək ki, təhsil mütəxəssisləri, eləcə də direktor və müəllimlərin iştirakı ilə keçirilən konfransda 3 gün ərzində 60-dan çox seminar təşkil olunacaq.

Состоялась церемония открытия III международной конференции "Обучение, основанное на опыте"
12 апреля в Баку состоялась церемония открытия III международной конференции "Обучение, основанное на опыте".
Выступая на мероприятии, заместитель министра науки и образования Кянан Керимзаде рассказал о задачах и целях образования в соответствии со «Стратегией социально-экономического развития Азербайджанской Республики на 2022-2026 годы», а также о работе, проводимой Министерство науки и образования в этом направлении в последнее время.
Кянан Керимзаде отметил, что одними из основных целей являются улучшение позиций нашей страны в международных оценочных исследованиях и вход 3 азербайджанских университетов в топ-800.
В свою очередь, в своем выступлении генеральный директор Европейско-Азербайджанской школы Франческо Банкини отметил, что цель конференции – изучить самые современные подходы лидеров в образовании, обсудить сферу образования, а также изучить новые идеи и стратегии. Генеральный директор также подчеркнул, что в конференции принимают участие представители Казахстана, Узбекистана, Грузии, Турции и других стран, и отметил, что в рамках мероприятия будет осуществляться обмен знаниями и опытом на международном уровне.
Отметим, что в течении 3 дней на конференции будет организовано более 60 семинаров, которые пройдут с участием специалистов в сфере образования, а также директоров школ и преподавателей.