3-cü Beynəlxalq Təcrübə Əsaslı Öyrənmə Konfransının açılış mərasimi olub
Tədbirdə çıxış edən elm və təhsil nazirinin müavini Kənan Kərimzadə təqdimatında “Azərbaycan Respublikasının 2022–2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”na uyğun olaraq, təhsilin qarşısında duran vəzifə və hədəflərdən, həmçinin son dövrlərdə Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən aparılan işlərdən danışıb. Kənan Kərimzadə qeyd edib ki, hazırda əsas təhsil hədəfləri sırasında ölkəmizin beynəlxalq qiymətləndirmələrdə mövqeyinin yaxşılaşdırılması və 3 universitetimizin ilk 800-lükdə təmsilinə nail olmaq yer alır.
Avropa Azərbaycan Məktəbinin baş direktoru Françesko Bançini çıxışında bildirib ki, konfransın məqsədi təhsil liderlərindən ən müasir yanaşmaları öyrənmək, təhsil sahəsinə dair müzakirələr aparmaq, yeni ideya və strategiyaları araşdırmaqdır. Baş direktor həmçinin konfransda Qazaxıstan, Özbəkistan, Gürcüstan, Türkiyə və digər ölkələrdən nümayəndələrin iştirak etdiyini vurğulayıb və tədbir çərçivəsində həm beynəlxalq, həm də yerli səviyyədə bilik və təcrübə mübadiləsi aparılacağını diqqətə çatdırıb.
Qeyd edək ki, təhsil mütəxəssisləri, eləcə də direktor və müəllimlərin iştirakı ilə keçirilən konfransda 3 gün ərzində 60-dan çox seminar təşkil olunacaq.

On April 12, the opening ceremony of the III International Experience-Based Learning Conference was held in Baku.
In his presentation at the event, Deputy Minister of Science and Education Kanan Karimzadeh spoke about the tasks and goals facing education following the “Strategy of socio-economic development of the Republic of Azerbaijan for 2022-2026," as well as the work carried out by the Ministry of Science and Education in recent times. Kanan Karimzadeh noted that currently improving the position of our country in international evaluations and achieving the representation of our 3 universities in the top 800 are among the main educational goals.
In his speech, the Director General of the European Azerbaijan School, Francesco Bancini, said that the purpose of the conference is to learn the most modern approaches from educational leaders, discuss the field of education, and explore new ideas and strategies. The Director General also emphasized that representatives from Kazakhstan, Uzbekistan, Georgia, Turkey and other countries participated in the conference and pointed out that knowledge and experience will be exchanged at the international and local level within the framework of the event.
It should be noted that more than 60 workshops will be organised in 3 days at the conference held with the participation of education specialists as well as directors and teachers.