Elm və təhsil naziri Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə səfər edib
12-14 fevral tarixlərində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində keçirilən Dünya Hökumət Sammiti çərçivəsində BƏƏ-nin təhsil naziri Ahmad Belhoul Al Falasi, habelə xalq təhsili və qabaqcıl texnologiyalar üzrə dövlət naziri, “Emirates School Establishment” şirkətinin Direktorlar Şurasının sədri Sarah Al Amiri ilə görüşüb.
Görüşlər zamanı ölkəmiz ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri arasında elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.

Министр науки и образования посетил Объединенные Арабские Эмираты
12-14 февраля министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с министром образования ОАЭ Ахмадом Белхулом Аль Фаласи, а также государственным министром народного образования и передовых технологий, председателем совета директоров компании «Emirates School Estate» Сарой Аль Амири в рамках Всемирного правительственного саммита, проходящего в Дубае.
В ходе встреч обсуждалось текущее состояние и перспективы развития сотрудничества в сфере науки и образования между нашей страной и Объединенными Арабскими Эмиратами.