Elm və təhsil naziri Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinə səfər edib
12-14 fevral tarixlərində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Dubay şəhərində keçirilən Dünya Hökumət Sammiti çərçivəsində BƏƏ-nin təhsil naziri Ahmad Belhoul Al Falasi, habelə xalq təhsili və qabaqcıl texnologiyalar üzrə dövlət naziri, “Emirates School Establishment” şirkətinin Direktorlar Şurasının sədri Sarah Al Amiri ilə görüşüb.
Görüşlər zamanı ölkəmiz ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri arasında elm və təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və inkişaf perspektivləri müzakirə edilib.

The Minister of Science and Education visits the United Arab Emirates
On February 12–14, Minister of Science and Education Emin Amrullaev met with UAE Minister of Education Ahmad Belhoul Al Falasi, as well as the Minister of State for Public Education and Advanced Technology and Chair of the Board of Directors of “Emirates School Estate” Sarah Al Amiri, on the sidelines of the World Government Summit held in Dubai.
During the meetings the current state and prospects of development of cooperation in the field of science and education between the Republic of Azerbaijan and the United Arab Emirates were discussed.