“Times Higher Education” Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib
Yanvarın 25-də Elm və Təhsil Nazirliyinin rəhbərliyi və “Times Higher Education” (THE) Beynəlxalq Reytinq Agentliyinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev və agentliyin qlobal məsələlər üzrə rəhbəri Phil Batinin iştirak etdiyi görüşdə yerli ali təhsil müəssisələrinin cari göstəriciləri və perspektivləri müzakirə olunub.
Phil Bati dünya universitetlərinin reytinqi üzrə ümumi məlumat verib.
Görüşdə həmçinin Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin nəticələri regional və qlobal səviyyədə müqayisə edilib. Nəticələri təhlil olunan müəssisələrin güclü, zəif tərəfləri vurğulanıb və reytinqlərdə irəliləmək üçün növbəti zəruri addımlar müəyyən olunub.

Состоялась встреча с представителями международного рейтингового агентства Times Higher Education
25 января состоялась встреча руководства Министерства науки и образования с представителями международного рейтингового агентства Times Higher Education (THE).
На встрече, в которой приняли участие министр науки и образования Эмин Амруллаев и руководитель отдела глобальных связей агентства Фил Батин обсуждались текущие показатели и перспективы местных вузов.
Фил Бати дал общую информацию о рейтинге университетов мира. На встрече также сравнили результаты высших учебных заведений Азербайджана на региональном и глобальном уровне, выделили сильные и слабые стороны вузов, результаты которых были проанализированы, и определили следующие необходимые шаги для продвижения их в рейтингах.