Elm və təhsil nazirinin müavini Gürcüstanda səfərdə olub
Elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənlinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Gürcüstanda səfərdə olub.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinin üzvləri Tbilisi şəhərində yerləşən Heydər Əliyev parkında ümummilli liderin abidəsini ziyarət edib və önünə gül dəstəsi qoyublar.
Daha sonra Gürcüstanın təhsil və elm naziri Giorgi Amilaxvari ilə görüş keçirilib. Görüş zamanı hər iki ölkədə Azərbaycan və gürcü dillərində tədris aparılan məktəblərin fəaliyyəti, müəllimlər üçün ixtisasartırma təlimlərinin təşkili müzakirə olunub, bu təhsil müəssisələri üçün dərsliklərin mübadiləsi yüksək qiymətləndirilib. Eyni zamanda tələbə-müəllim mübadiləsinin zəruriliyi, universitetlərarası əməkdaşlıq məsələlərinə toxunulub.
Səfər çərçivəsində nazir müavini İvane Cavaxişvili adına Tbilisi Dövlət Universitetinin rektoru Caba Samuşia ilə görüşüb. Sözügedən universitetdə Azərbaycan dili və ədəbiyyatı ixtisasının açılmasına dair müzakirə aparılıb və cari ilin may ayında açılışı həyata keçirilən Heydər Əliyev adına auditoriya ziyarət edilib.
Nazir müavini Həsən Həsənli həmçinin Gürcüstan Texniki Universitetinin rektoru David Gurgenidze ilə görüşüb. Sözügedən universitetdə açılması nəzərdə tutulan Azərbaycanşünaslıq Mərkəzinin fəaliyyət göstərəcəyi məkana baxış keçirilib.

Deputy Minister of Science and Education visits Georgia
Within the framework of the visit, members of the delegation visited the monument to the national leader in Heydar Aliyev Park in Tbilisi and laid a wreath in front of it.
Then a meeting was held with the Georgian Minister of Education and Science, Giorgi Amilakhvari. In the course of the meeting, they discussed the activity of schools teaching in Azerbaijani and Georgian languages in both countries, the organization of teachers' professional development. The exchange of textbooks for these educational institutions was highly appreciated. The sides also touched upon the necessity of the exchange of students and teachers, and the issues of inter-university cooperation.
Within the framework of the visit, the Deputy Minister met with the Rector of Tbilisi State University named after Ivane Javakhishvili, Jaba Samushia. Discussions were held on opening a specialty of "Azerbaijani language and literature" at the said university, and the Heydar Aliyev assembly hall, which opened in May this year, was visited.
Deputy Minister Hasan Hasanli also met with the Rector of Georgian Technical University, David Gurgenidze. The Deputy Minister toured the place where the Center for Azerbaijani Studies would be opened at the mentioned university.