Elm və təhsil naziri UNICEF-in Azərbaycandakı nümayəndəsi ilə görüşüb
Noyabrın 16-da elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev BMT-nin Uşaq Fondunun (UNICEF) Azərbaycanda missiyası bitməkdə olan nümayəndəsi Aleks Haykens ilə görüşüb.
Görüş zamanı Elm və Təhsil Nazirliyi ilə UNICEF arasında inklüziv təhsilin əhatə dairəsinin genişləndirilməsi, erkən uşaqlıq dövründə inkişaf, təhsil sistemində uşaq müdafiəsi və təhlükəsizliyi, yeniyetmələrin rəqəmsal bacarıqlarının artırılması və bir sıra digər sahələr üzrə əməkdaşlıqdan məmnunluq ifadə edilib.
Emin Əmrullayev fəaliyyəti dövrü ərzində Elm və Təhsil Nazirliyi ilə UNICEF arasında əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsindəki xidmətlərinə görə Aleks Haykensə minnətdarlığını bildirib və ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Министр науки и образования встретился с представителем ЮНИСЕФ в Азербайджане
16 ноября министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с представителем Детского фонда ООН (UNICEF) Алексом Хайкенсом, миссия которого завершается в Азербайджане.
В ходе встречи было выражено удовлетворение сотрудничеством Министерства науки и образования и UNICEF по расширению сферы инклюзивного образования, раннему развитию детей, защите и безопасности детей в системе образования и повышению цифровых навыков подростков.
Эмин Амруллаев выразил Алексу Хайкенсу благодарность за его работу по укреплению сотрудничества между Министерством науки и образования и UNICEF и пожелал ему успехов в дальнейшей деятельности.