Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şuşa şəhərində peşə məktəbinin və kollecin binasına baxıblar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva noyabrın 7-də Şuşa şəhərində peşə məktəbinin və kollecin binalarına baxış keçiriblər.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev dövlətimizin başçısına və birinci xanıma görüləcək işlər barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, peşə məktəbi və kollec Şuşanın tarixi Hamamqabağı, Seyidli və Culfalar məhəllələrində yerləşir. Sovet dövründə həmin ərazidə keçmiş kənd təsərrüfatı texnikumu və onun yataqxanası yerləşirdi. Həmin ərazidə peşə məktəbi də tikilmişdi.
Prezident İlham Əliyev peşə məktəbinin və kollecin ərazisinə baxıb, tapşırıq və tövsiyələrini verib.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посмотрели здание профессионального училища и колледжа в Шуше
7 ноября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посмотрели здание профессионального училища и колледжа в Шуше.
Министр науки и образования Эмин Амруллаев проинформировал главу государства и первую леди о предстоящих работах.
Было сообщено, что профессиональное училище и колледж расположены в исторических кварталах города Шуша Хамамгабагы, Сеидли и Джульфалар. В советское время на этой территории располагались бывший сельскохозяйственный техникум и его общежитие, а также было построено профессиональное училище.
Президент Ильхам Алиев посмотрел территорию профессионального училища и колледжа, дал поручения и рекомендации.