Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Şuşa şəhərində peşə məktəbinin və kollecin binasına baxıblar
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva noyabrın 7-də Şuşa şəhərində peşə məktəbinin və kollecin binalarına baxış keçiriblər.
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev dövlətimizin başçısına və birinci xanıma görüləcək işlər barədə məlumat verdi.
Bildirildi ki, peşə məktəbi və kollec Şuşanın tarixi Hamamqabağı, Seyidli və Culfalar məhəllələrində yerləşir. Sovet dövründə həmin ərazidə keçmiş kənd təsərrüfatı texnikumu və onun yataqxanası yerləşirdi. Həmin ərazidə peşə məktəbi də tikilmişdi.
Prezident İlham Əliyev peşə məktəbinin və kollecin ərazisinə baxıb, tapşırıq və tövsiyələrini verib.

President Ilham Aliyev viewed buildings of vocational school and college in city of Shusha
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva have viewed the buildings of a vocational school and a college in the city of Shusha.
Minister of Science and Education Emin Amrullayev informed the head of state and the First Lady of the works to be carried out.
The vocational school and college are located in the historic Hamamgabaghi, Seyidli and Julfalar quarters of Shusha.
President Ilham Aliyev toured the territory of the vocational school and college, and gave his instructions and recommendations.