Elm və təhsil nazirinin müavini Britaniya Şurasının Avropa regionu üzrə rəhbəri ilə görüşüb
Oktyabrın 26-da elm və təhsil nazirinin müavini Həsən Həsənli Britaniya Şurasının Avropa regionu üzrə rəhbəri Coanna Börk ilə görüşüb.
Görüşdə təhsil sahəsində ikitərəfli əlaqələrin cari vəziyyətindən məmnunluq ifadə edilib və gələcək əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub. Tərəflər Britaniya Şurasının dəstəyi ilə ölkəmizdə bir sıra layihələrin uğurla icra olunduğunu qeyd ediblər. Bildirilib ki, ümumi, peşə və ali təhsil sahələrini əhatə edən layihələr çərçivəsində müəllimlərin bilik və bacarıqlarının inkişafına, ingilis dilinin tədrisi keyfiyyətinin artırılmasına müsbət töhfə verilib, həmçinin Azərbaycan Respublikası və Böyük Britaniya ali təhsil müəssisələri arasında əməkdaşlığın qurulmasına, gənclər arasında tətbiqi incəsənət və sahibkarlıq bacarıqlarının inkişafına dəstək göstərilib.
Görüşün sonunda Elm və Təhsil Nazirliyi və Britaniya Şurasının Azərbaycandakı nümayəndəliyi arasında əməkdaşlığa dair Niyyət Məktubu və 2023–2024-cü tədris ili üzrə Fəaliyyət Planının imzalanması mərasimi keçirilib.

The Deputy Minister of Science and Education meets with the Regional Director of the British Council for Europe
On October 26, Deputy Minister of Science and Education Hasan Hasanli met with Joanna Burke, Regional Director of the British Council for Europe.
At the meeting, the sides expressed satisfaction with the current state of bilateral relations in the field of education and discussed prospects for further cooperation. The sides noted that a number of projects have been successfully implemented in the Republic of Azerbaijan with the support of the British Council.
It was noted that within the framework of the projects covering the spheres of general, vocational, and higher education, positive contributions were made to the development of teachers' knowledge and skills, as well as to the improvement of the quality of English language teaching. Support was given to the establishment of cooperation between higher education institutions in the Republic of Azerbaijan and the United Kingdom and the development of applied arts and entrepreneurial skills among young people.
At the end of the meeting, a ceremony was held to sign the Letter of Intent on Cooperation between the Ministry of Science and Education and the British Council in Azerbaijan and the Action Plan for the 2023–2024 academic year.