Elm və təhsil naziri Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin prezidenti ilə görüşüb
İyunun 5-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin (AzQAC) prezidenti, millət vəkili Novruz Aslanov ilə görüşüb.
Emin Əmrullayev görüşdən məmnunluğunu bildirib, humanitar təşkilatın fəaliyyəti və nazirlik ilə mövcud əməkdaşlığın inkişafını müsbət qiymətləndirib.
Novruz Aslanov da öz növbəsində görüşün təşkili üçün təşəkkür edib. AzQAC ilə Elm və Təhsil Nazirliyi arasında Anlaşma Memorandumunun mövcudluğunu xatırladan Novruz Aslanov rəhbərlik etdiyi təşkilat və nazirlik arasında əməkdaşlığın yüksək səviyyədə olduğunu bildirib.
Görüşdə dövlət ali təhsil müəssisələrinin tələbələri üçün AzQAC-da müvafiq istehsalat təcrübəsinin təşkili, təhsil müəssisələrində yol hərəkəti qaydaları və yol təhlükəsizliyi üzrə təbliğatın aparılması xüsusilə vurğulanıb.
Daha sonra Novruz Aslanov AzQAC-ın 100 illiyinə həsr olunmuş xatirə medalını Emin Əmrullayevə təqdim edib.

Министр науки и образовантя встретился с президентом общества Красного Полумесяца Азербайджана
5 июня министр науки и образования Эмин Амруллаев встретился с президентом Общества Красного Полумесяца Азербайджана (ОКП), депутатом Новрузом Аслановым.
Эмин Амруллаев выразил удовлетворение встречей и положительно оценил деятельность гуманитарной организации и развитие сложившегося сотрудничества с министерством.
Новруз Асланов также поблагодарил за организацию встречи. Напомнив о наличии Меморандума о взаимопонимании между ОКП и Министерством науки и образования, Новруз Асланов отметил, что сотрудничество между возглавляемой им организацией и министерством находится на высоком уровне.
На встрече особо подчеркнуты организация соответствующей производственной практики для студентов государственных высших учебных заведений в ОКП, пропаганда правил дорожного движения и безопасности дорожного движения в учебных заведениях.