Elm və təhsil naziri Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin prezidenti ilə görüşüb
İyunun 5-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Azərbaycan Qızıl Aypara Cəmiyyətinin (AzQAC) prezidenti, millət vəkili Novruz Aslanov ilə görüşüb.
Emin Əmrullayev görüşdən məmnunluğunu bildirib, humanitar təşkilatın fəaliyyəti və nazirlik ilə mövcud əməkdaşlığın inkişafını müsbət qiymətləndirib.
Novruz Aslanov da öz növbəsində görüşün təşkili üçün təşəkkür edib. AzQAC ilə Elm və Təhsil Nazirliyi arasında Anlaşma Memorandumunun mövcudluğunu xatırladan Novruz Aslanov rəhbərlik etdiyi təşkilat və nazirlik arasında əməkdaşlığın yüksək səviyyədə olduğunu bildirib.
Görüşdə dövlət ali təhsil müəssisələrinin tələbələri üçün AzQAC-da müvafiq istehsalat təcrübəsinin təşkili, təhsil müəssisələrində yol hərəkəti qaydaları və yol təhlükəsizliyi üzrə təbliğatın aparılması xüsusilə vurğulanıb.
Daha sonra Novruz Aslanov AzQAC-ın 100 illiyinə həsr olunmuş xatirə medalını Emin Əmrullayevə təqdim edib.

The Minister of Science and Education met with the Azerbaijan Red Crescent Society president
On June 5, the Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with Dr. Novruz Aslanov, president of the Azerbaijani Red Crescent Society (AzRCS) and a member of the National Assembly.
Emin Amrullayev expressed satisfaction with the meeting and highly praised the humanitarian organization's work. He also praised the development of existing cooperation with the Ministry.
Novruz Aslanov, in his turn, thanked for the organization of the meeting. Recalling the existence of a Memorandum of Understanding between AzRCS and the Ministry of Science and Education, Novruz Aslanov noted the high level of cooperation between his organization and the Ministry.
During the meeting, particular attention was paid to organizing appropriate internships in AzRCS for students of public institutions of higher education, promoting traffic rules and road safety in educational institutions.
At the end of the meeting, Novruz Aslanov presented Emin Amrullayev with a commemorative medal dedicated to AzRCS' 100th anniversary.