Elm və təhsil naziri Fransada səfərdədir
Martın 27-də elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev Strasburq Universitetinin rektoru Mişel Denekenlə görüşüb. Tərəflər elm və təhsil sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrinin möhkəmləndirilməsi, elmi-tədqiqat və tələbə mübadiləsi sahəsində əməkdaşlığın inkişafı məsələlərini müzakirə ediblər.
Görüşdə həmçinin Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) 2024-2030-cu illər üzrə inkişaf perspektivləri barədə təqdimat keçirilib.
İkigünlük səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Strasburq Universitetinin müxtəlif elmi laboratoriyaları və tədqiqat mərkəzlərinə baş çəkib, eləcə də universitetdə hazırda təcrübə keçən UFAZ tələbələri ilə görüşüb.
Qeyd edək ki, UFAZ 2014-cü ildə Azərbaycan və Fransa prezidentlərinin təşəbbüsü ilə yaradılıb. UFAZ Azərbaycan tərəfindən Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Fransa tərəfindən isə Strasburq Universitetinin idarə etdiyi konsorsium çərçivəsində məzunlara iki diplom təqdim edir.

The delegation led by the Minister of Science and Education Emin Amrullayev is on visit to France
On the 27th of March, the Azerbaijani Minister of Science and Education Emin Amrullayev met with the Rector of the University of Strasbourg Prof. Michel Deneken. The sides discussed strengthening cooperation in science and education, development of cooperation in the field of scientific research and exchange of students.
The meeting also included a presentation on the development prospects of the Azerbaijani-French University (UFAZ) for 2024-2030.
During the two-day visit, the delegation visited various scientific laboratories and research centers at the University of Strasbourg and met UFAZ students who are currently undertaking an internship at the university.
It should be noted that UFAZ was established in 2014 at the initiative of the presidents of Azerbaijan and France. UFAZ, as part of a consortium run by the Azerbaijan State University of Oil and Industry and the French University of Strasbourg, awards dual diplomas to graduates.