Emin Əmrullayev Özbəkistanın xalq təhsili naziri ilə görüşüb
Özbəkistanda səfərdə olan elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev bu ölkənin xalq təhsili naziri Baxtiyar Saidov ilə görüşüb.
Görüş zamanı ümumi təhsil sahəsində əməkdaşlıq əlaqələrinin inkişaf etdirilməsi, şagird və müəllim mübadilə proqramlarının həyata keçirilməsi, iki ölkənin tarixi və ortaq dəyərləri ilə əlaqədar məktəblilər arasında təqdimatların təşkili, o cümlədən qardaşlaşmış məktəblərin sayının artırılması məsələləri müzakirə olunub.
Elm və təhsil naziri ölkəmizin son illər ərzində təhsil sahəsində əldə etdiyi uğurlar, eləcə də STEAM və rəqəmsal bacarıqlar, şagirdlərin beynəlxalq qiymətləndirmə proqramlarında (PISA, PIRLS, TIMSS) iştirakı ilə bağlı Azərbaycanın təcrübəsini bölüşüb.
Nazir 5-9 dekabr 2022-ci il tarixlərində ölkəmizdə keçirilməsi nəzərdə tutulan STEAM festivalında Özbəkistan məktəblilərinin iştirakı ilə əlaqədar məmnunluğunu ifadə edib.
Eyni zamanda Emin Əmrullayev işğaldan azad olunmuş Füzuli rayonunda Özbəkistan hökumətinin məktəb tikintisi ilə bağlı təşəbbüsünə görə təşəkkürünü bildirib.

Emin Amrullayev meets with the Minister of Public Education of Uzbekistan
The Minister of Science and Education Emin Amrullayev, who is on a visit to Uzbekistan, met with Minister of Public Education of this country Bakhtiyar Saidov.
During the meeting, the parties discussed the development of cooperation in the field of general education, the implementation of exchange programs for students and teachers, and the organization of presentations among schoolchildren related to the history and common values of the two countries, including increasing the number of fraternal schools.
The Minister of Science and Education shared the achievements of our country in the field of education in recent years, as well as STEAM and digital skills, and Azerbaijan's experience related to the participation of students in international assessment programs (PISA, PIRLS, TIMSS).
The Minister expressed his satisfaction with the upcoming participation of Uzbek students in the STEAM festival, which will be held in our country from December 5 to 9, 2022.
At the same time, Emin Amrullayev expressed gratitude for the Uzbek government's initiative to build a school in the Fizuli district, which had been liberated from occupation.