Elm və təhsil naziri Özbəkistanda səfərdədir
Elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti UNESCO-nun təşkilatçılığı ilə Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində keçirilən "Erkən uşaqlıq dövründə qayğı və təhsil" beynəlxalq konfransında iştirak etmək məqsədilə bu ölkədə səfərdədir.
Müxtəlif ölkələrdən 1500-dən çox iştirakçının cəlb olunduğu tədbirin məqsədi məktəbəqədər təhsilin əhatəliliyinin təmin edilməsi və erkən uşaqlıq təhsilinin inkişafı istiqamətində təşkilata üzv dövlətlərin təcrübə mübadiləsinin aparılmasıdır.
Konfrans çərçivəsində elm və təhsil naziri Emin Əmrullayevin yüksək səviyyəli sessiyada iştirakı, UNESCO rəhbərliyi, eləcə də Özbəkistanın təhsil siyasətini həyata keçirən müvafiq dövlət qurumları ilə ikitərəfli görüşləri nəzərdə tutulub.

Министр науки и образования находится с визитом в Узбекистане
Делегация во главе с министром науки и образования Эмином Амруллаевым находится с визитом в Узбекистане (Ташкенте)  для участия во всемирной конференции ЮНЕСКО по воспитанию и образованию детей раннего возраста.
Целью мероприятия, собравшего более 1500 делегатов из более чем 150 стран, является обмен опытом государств-членов организации в направлении обеспечения всесторонности дошкольного образования и развития детей раннего возраста.
В рамках конференции планируется участие министра науки и образования Эмина Амруллаева в заседании высокого уровня, двусторонние встречи с руководством ЮНЕСКО, а также с соответствующими государственными учреждениями, реализующими образовательную политику Узбекистана.