“Təhsildə yeni çağırışlar” III beynəlxalq forumu keçiriləcək
Noyabrın 5-də “Təhsildə yeni çağırışlar” III beynəlxalq forumu keçiriləcək. Forum Elm və Təhsil Nazirliyi, İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatı (İƏİT) və Təhsilin İnkişafı Fondunun tərəfdaşlığı, Təhsil İnstitutu, "T-Network" təhsil işçilərinin təcrübə və kommunikasiya platformasının təşkilatçılığı ilə hibrid formatda olacaq.
Forumun əsas məqsədi təhsildə yeni çağırışları müzakirə etmək, yeni dövrün təhsil tələblərini nəzərdən keçirərək keyfiyyətin daha da yüksəldilməsinə nail olmaqdır.
"Daha təhsilli gələcək" devizi ilə keçiriləcək beynəlxalq forum rəqəmsal dünyada öyrənmək və qlobal səriştələr mövzularını əhatə edəcək.
Forum "Azərbaycan 2030: Sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər" sənədinin "XXI əsrin tələblərinə uyğun təhsil" istiqamətini, İƏİT-in "Təhsil və bacarıqların gələcəyi - 2030" sənədini, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanıqlı inkişaf məqsədlərindən biri olan keyfiyyətli təhsil məqsədini rəhbər tutur.
Xatırladaq ki, noyabrın 2-dən 4-dək Bakıda PISA İdarə Heyətinin 54-cü görüşü keçirilib.  PISA İdarə Heyətinin iclası ilə əlaqədar dünyanın 46 ölkəsindən 70-dən çox ekspert Bakıda səfərdə olub.

3rd International Forum on “New Challenges in Education” will be held
The 3rd International Forum on “New Challenges in Education” will be held on 5 November 2022. The forum will be held in a hybrid format organized by the T-Network educators' experience and communication platform, Education Institute of Azerbaijan in collaboration with the Ministry of Science and Education of Azerbaijan, the Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD), and the Education Development Fund.
The International Forum, which will take place under the slogan of “More educated future”, will cover the topics of learning and global competencies in the digital world.
The Forum is guided by the direction "Education in accordance with the requirements of the XXI century” of the document “Azerbaijan 2030: National priorities of socio-economic development”, the OECD document "The Future of Education and Skills-2030", and the goal of quality education, one of the Sustainable Development Goals of the United Nations.
We would like to remind that the 54th PISA Board Meeting was held in Baku from 2-4 November. More than 70 experts from 46 countries visited Baku in connection with the PISA Board Meeting.