“Təhsildə yeni çağırışlar” III beynəlxalq forumu keçiriləcək
Noyabrın 5-də “Təhsildə yeni çağırışlar” III beynəlxalq forumu keçiriləcək. Forum Elm və Təhsil Nazirliyi, İqtisadi Əməkdaşlıq və İnkişaf Təşkilatı (İƏİT) və Təhsilin İnkişafı Fondunun tərəfdaşlığı, Təhsil İnstitutu, "T-Network" təhsil işçilərinin təcrübə və kommunikasiya platformasının təşkilatçılığı ilə hibrid formatda olacaq.
Forumun əsas məqsədi təhsildə yeni çağırışları müzakirə etmək, yeni dövrün təhsil tələblərini nəzərdən keçirərək keyfiyyətin daha da yüksəldilməsinə nail olmaqdır.
"Daha təhsilli gələcək" devizi ilə keçiriləcək beynəlxalq forum rəqəmsal dünyada öyrənmək və qlobal səriştələr mövzularını əhatə edəcək.
Forum "Azərbaycan 2030: Sosial-iqtisadi inkişafa dair Milli Prioritetlər" sənədinin "XXI əsrin tələblərinə uyğun təhsil" istiqamətini, İƏİT-in "Təhsil və bacarıqların gələcəyi - 2030" sənədini, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dayanıqlı inkişaf məqsədlərindən biri olan keyfiyyətli təhsil məqsədini rəhbər tutur.
Xatırladaq ki, noyabrın 2-dən 4-dək Bakıda PISA İdarə Heyətinin 54-cü görüşü keçirilib.  PISA İdarə Heyətinin iclası ilə əlaqədar dünyanın 46 ölkəsindən 70-dən çox ekspert Bakıda səfərdə olub.

В Баку состоится III международный форум «Новые вызовы в образовании»
5 ноября состоится III Международный форум «Новые вызовы в образовании». Форум, организованный платформой практики и коммуникации работников сферы образования T-Network совместно с Министерством науки и образования, Организацией экономического сотрудничества и развития (ОЭСР), Фондом развития образования и Инститктом образования, пройдет в гибридном формате.
Основная цель форума – обсудить новые вызовы в образовании, добиться дальнейшего повышения качества путем рассмотрения образовательных требований новой эпохи.
Международный форум пройдет под девизом «Более образованное будущее» и охватит такие темы, как процесс обучения и глобальные компетенции в цифровом мире.
Форум руководствуется направлением «Азербайджан 2030: Национальные приоритеты социально-экономического развития», документом ОЭСР «Будущее образования и навыков – 2030», целью качественного образования, являющейся одной из целей Устойчивого развития ООН.
Напомним, что 54-е заседание Правления PISA прошло в Баку со 2 по 4 ноября. Более 70 экспертов из 46 стран мира посетили Баку в связи с данным мероприятием.