Təhsil naziri Qazaxıstanda səfərdədir
Təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Beynəlxalq Türk Akademiyasının 5-ci iclasında iştirak etmək məqsədilə Qazaxıstan Respublikasında səfərdədir.
23 iyun tarixində nümayəndə heyəti Nur-Sultan şəhərində yerləşən “Quantum” STEM məktəbi və Nazarbayev intellektual məktəblərini ziyarət edib, hər iki müəssisədə yaradılan şəraitlə tanış olub.
Nümayəndə heyətinə hər iki müəssisənin nailiyyətləri haqqında ətraflı məlumat verilib və Azərbaycandan olan tərəfdaşlarla əməkdaşlıqda maraq ifadə edilib.
Sözügedən tarixdə nümayəndə heyəti həmçinin Peşə texniki kolleci və İctimai iaşə və xidmət kollecini ziyarət edib. Ziyarət zamanı nümayəndə heyəti müəssisələrin fəaliyyəti və tələbələr üçün yaradılan şəraitlə tanış olub.
Həmin gün təhsil naziri Emin Əmrullayev Qazaxıstan Respublikasının maarif naziri Asxat Aymaqambetov ilə görüşüb. Görüş zamanı ölkələrimiz arasında təhsil sahəsində mövcud əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə olunub, qarşılıqlı maraq kəsb edən istiqamətlər üzrə təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

Minister of Education visits Kazakhstan
A delegation led by the Minister of Education Emin Amrullayev is visiting the Republic of Kazakhstan to attend the 5th meeting of the International Turkic Academy.
On 23 June, the delegation visited “Quantum” STEM School in Nur-Sultan and the Nazarbayev Intellectual School, and got acquainted with the conditions created at both educational enterprises.
The delegation was informed in detail about the achievements of both educational enterprises. There was expressed an interest in cooperation with partners from Azerbaijan.
On that date, the delegation also visited a vocational college and a college of catering and service. During the visit, the delegation got acquainted with the activities of the educational enterprises and the conditions created for students there.
On the same day, the Minister of Education Emin Amrullayev met with Kazakhstan's Education Minister Askhat Aimagambetov. During the meeting the prospects for the development of existing cooperation between the two countries in the field of education were discussed, and the importance of exchanging experience in areas of mutual interest was emphasized.