Təhsil naziri Qazaxıstanda səfərdədir
Təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Beynəlxalq Türk Akademiyasının 5-ci iclasında iştirak etmək məqsədilə Qazaxıstan Respublikasında səfərdədir.
23 iyun tarixində nümayəndə heyəti Nur-Sultan şəhərində yerləşən “Quantum” STEM məktəbi və Nazarbayev intellektual məktəblərini ziyarət edib, hər iki müəssisədə yaradılan şəraitlə tanış olub.
Nümayəndə heyətinə hər iki müəssisənin nailiyyətləri haqqında ətraflı məlumat verilib və Azərbaycandan olan tərəfdaşlarla əməkdaşlıqda maraq ifadə edilib.
Sözügedən tarixdə nümayəndə heyəti həmçinin Peşə texniki kolleci və İctimai iaşə və xidmət kollecini ziyarət edib. Ziyarət zamanı nümayəndə heyəti müəssisələrin fəaliyyəti və tələbələr üçün yaradılan şəraitlə tanış olub.
Həmin gün təhsil naziri Emin Əmrullayev Qazaxıstan Respublikasının maarif naziri Asxat Aymaqambetov ilə görüşüb. Görüş zamanı ölkələrimiz arasında təhsil sahəsində mövcud əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə olunub, qarşılıqlı maraq kəsb edən istiqamətlər üzrə təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

Министр образования находится с визитом в Казахстане
Делегация во главе с министром образования Эмином Амруллаевым находится с визитом в Казахстане для участия в 5-м заседании Международной тюркской академии.
23 июня делегация посетила школу STEM Quantum в городе Нур-Султан и интеллектуальную школу Назарбаева, ознакомилась с условиями, созданными здесь.
Делегация была подробно проинформирована о достижениях обоих учебных предприятий, которые выразили заинтересованность в сотрудничестве с партнерами из Азербайджана.
Также делегация посетила профессионально-технический колледж и колледж общественного питания и сервиса. В ходе визита делегация ознакомилась с деятельностью учреждений и условиями, созданными для студентов.
В тот же день министр образования Эмин Амруллаев встретился с министром просвещения Казахстана Асхатом Аймагамбетовым. В ходе встречи были обсуждены перспективы развития сотрудничества между нашими странами в сфере образования, подчеркнута важность обмена опытом по направлениям, представляющим взаимный интерес.