Təhsil nazirinin müavini Frankofoniya Universitet Agentliyinin Mərkəzi və Şərqi Avropa üzrə regional direktoru ilə görüşüb
İyunun 22-də təhsil nazirinin müavini Muxtar Məmmədov Frankofoniya Universitet Agentliyinin Mərkəzi və Şərqi Avropa üzrə regional direktoru Mohamed Ketata ilə görüşüb.
Görüşdə ali təhsil müəssisələrində fransız dili ixtisası üzrə tədrisin təşkilinə fransız müəllimlərin cəlb edilməsi, ümumi təhsil və ali təhsil müəssisələrində fransız dili tədris edən müəllimlərin fransız dili təlimlərində iştirak imkanları, birgə tədqiqat işləri və pilot layihələrin həyata keçirilməsi məsələləri müzakirə olunub.

Заместитель министра образования встретился с директором регионального Бюро по Восточной и Центральной Европе Университетов Франкофонии
22 июня заместитель министра образования Мухтар Мамедов встретился с директором регионального Бюро по Восточной и Центральной Европе Университетов Франкофонии Мухаммедом Кетатой.
На встрече обсуждались вопросы привлечения учителей из Франции к организации преподавания французского языка в высших учебных заведениях, возможности участия учителей французского языка общеобразовательных и высших учебных заведений в тренингах по французскому языку, совместные исследования и реализация пилотных проектов.