Təhsil Nazirliyi və "ASAN xidmət” arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
Aprelin 14-də “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin “Gələcək üçün bacarıqlar: Gələcək üçün birgə” adlı hesabat tədbirində Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi (ASAN) arasında qarşılıqlı əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memoranduma əsasən, hər iki qurum ölkəmizdə innovasiya ekosisteminin dayanıqlığının təmin olunması, universitetlərdə innovasiya işinin birgə təşkili, Təhsil Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən dövlət xidmətlərinin “ASAN xidmət” mərkəzlərində təşkili və xidmətlərin rəqəmsallaşdırılması istiqamətində birgə tədbirlərin görülməsi barədə razılığa gəliblər.
Həmçinin, "Türkiyə Texnologiya Komandası" Fondu (T3 Fondu) ilə Dövlət Agentliyi arasında həyata keçirilən birgə fəaliyyət çərçivəsində təsis ediləcək “Bilim Bakı” mərkəzinin fəaliyyətinin səmərəli təşkili, “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi çərçivəsində universitetlərdə startapların təşviqi, inkubasiya və akselerasiya fəaliyyətinin formalaşdırılması, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi tərəfindən seminar və təlimlərin keçirilməsi üzrə birgə fəaliyyətlərin aparılması da nəzərdə tutulub.
Leyla Əliyeva STEAM İnnovasiya Mərkəzini ziyarət edib
30.12.2025 - 17:28 -
2025-2026-cı tədris ili üzrə Dövlət Proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil üçün universitet və proqramların siyahısı açıqlanıb

Memorandum of Understanding signed between the Ministry of Education and “ASAN Service”
On April 14, the Memorandum of Understanding on mutual cooperation was signed between the Ministry of Education and State Agency on Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan (ASAN) in the event of “Skills for future: Together for future” of project “Skills for future”.
According to Memorandum, both authorities agreed on the provision of the sustainability of innovation ecosystem in our country, joint organization of innovation in the universities, joint measures in the direction of organization of state services in “ASAN Service” centers and digitalizing of services provided by the Ministry of Education.
As well as, it is planned to effectively organize the activity of “Science Baku” center to be established in the framework of joint activity implemented between “Turkish Technology Team” Foundation (T3 Foundation) and State Agency, to promote the start-ups in the universities in the framework of “Skills for Future” project, to form incubation and acceleration activity, to carry out joint activities on holding seminars and trainings by ASAN Innovative Development Center.