Təhsil Nazirliyi və "ASAN xidmət” arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb
Aprelin 14-də “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin “Gələcək üçün bacarıqlar: Gələcək üçün birgə” adlı hesabat tədbirində Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi (ASAN) arasında qarşılıqlı əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memoranduma əsasən, hər iki qurum ölkəmizdə innovasiya ekosisteminin dayanıqlığının təmin olunması, universitetlərdə innovasiya işinin birgə təşkili, Təhsil Nazirliyi tərəfindən həyata keçirilən dövlət xidmətlərinin “ASAN xidmət” mərkəzlərində təşkili və xidmətlərin rəqəmsallaşdırılması istiqamətində birgə tədbirlərin görülməsi barədə razılığa gəliblər.
Həmçinin, "Türkiyə Texnologiya Komandası" Fondu (T3 Fondu) ilə Dövlət Agentliyi arasında həyata keçirilən birgə fəaliyyət çərçivəsində təsis ediləcək “Bilim Bakı” mərkəzinin fəaliyyətinin səmərəli təşkili, “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsi çərçivəsində universitetlərdə startapların təşviqi, inkubasiya və akselerasiya fəaliyyətinin formalaşdırılması, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzi tərəfindən seminar və təlimlərin keçirilməsi üzrə birgə fəaliyyətlərin aparılması da nəzərdə tutulub.
Leyla Əliyeva STEAM İnnovasiya Mərkəzini ziyarət edib
30.12.2025 - 17:28 -
2025-2026-cı tədris ili üzrə Dövlət Proqramı çərçivəsində xaricdə təhsil üçün universitet və proqramların siyahısı açıqlanıb

Подписан Меморандум о взаимопонимании между Министерством образования и ASAN Xidmət
14 апреля на отчетном мероприятии «Навыки для будущего: Вместе для будущего» проекта «Навыки для будущего»  между Министерством образования и Государственным  агентством  по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики (ASAN)  был подписан Меморандум о взаимопонимании о сотрудничестве.
Согласно меморандуму, обе организации договорились принимать совместные меры по обеспечению устойчивости инновационной экосистемы в стране, совместной организации инновационной работы  в вузах, а также  принимать  совместные меры по организации и цифровизации государственных услуг в центрах «Asan xidmət», реализуемых Министерством образования.
Кроме того  планируется  эффективная организация работы   центра «Знание Баку», который будет создан в рамках совместной деятельности Фонда «Турецкая технологическая команда» (Фонд T3) и Государственного агентства, в рамках проекта «Навыки для будущего», продвижение стартапов в вузах и формирование инкубационной и акселерационной деятельности,  а также проведение семинаров и тренингов Центром  инновационного развития ASAN.