20 Yanvara həsr olunmuş xüsusi dərslər
Yanvarın 19-da təhsil müəssisələrində 20 Yanvar faciəsinin otuz ikinci ildönümünə həsr olunmuş xüsusi dərslər keçiriləcək.
Bu barədə təhsil nazirinin müvafiq əmri ilə təsdiqlənmiş “20 Yanvar faciəsinin otuz ikinci ildönümü ilə bağlı Təhsil Nazirliyinin Tədbirlər Planı”nda qeyd edilib.
Tədbirlər Planına əsasən, təhsil müəssisələrində 20 Yanvar faciəsinin otuz ikinci ildönümünə həsr olunmuş kitab, foto və rəsm sərgisinin, ədəbi-bədii kompozisiyaların təşkili, konfrans, seminar, mühazirə və "dəyirmi masa"ların da keçirilməsi nəzərdə tutulur.
“20 Yanvar faciəsinin otuz ikinci ildönümü ilə bağlı Təhsil Nazirliyinin Tədbirlər Planı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirinin əmri

Special lessons dedicated to the January 20 tragedy
On January 19, schools will hold special classes dedicated to the 32nd anniversary of the January 20 tragedy.
This is stated in "The plan of events of the Ministry of Education for the thirty-second anniversary of the tragedy of January 20," approved by the relevant order of the Minister of Education.
The organization of book and photo exhibitions, as well as exhibitions of paintings, literary and artistic compositions, is planned as part of the Plan of Events, as is the holding of conferences, seminars, lectures, and round tables in educational institutions commemorating the 32nd anniversary of the January 20 tragedy.