20 Yanvara həsr olunmuş xüsusi dərslər
Yanvarın 19-da təhsil müəssisələrində 20 Yanvar faciəsinin otuz ikinci ildönümünə həsr olunmuş xüsusi dərslər keçiriləcək.
Bu barədə təhsil nazirinin müvafiq əmri ilə təsdiqlənmiş “20 Yanvar faciəsinin otuz ikinci ildönümü ilə bağlı Təhsil Nazirliyinin Tədbirlər Planı”nda qeyd edilib.
Tədbirlər Planına əsasən, təhsil müəssisələrində 20 Yanvar faciəsinin otuz ikinci ildönümünə həsr olunmuş kitab, foto və rəsm sərgisinin, ədəbi-bədii kompozisiyaların təşkili, konfrans, seminar, mühazirə və "dəyirmi masa"ların da keçirilməsi nəzərdə tutulur.
“20 Yanvar faciəsinin otuz ikinci ildönümü ilə bağlı Təhsil Nazirliyinin Tədbirlər Planı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirinin əmri

Специальные уроки, посвященные 20 Января
19 января в учебных заведениях пройдут специальные занятия, посвященные 32-й годовщине трагедии 20 Января.
Об этом говорится в «Плане мероприятий Минобразования к тридцать второй годовщине трагедии 20 января», утвержденном соответствующим приказом министра образования.
В рамках плана мероприятий в  учебных заведениях предусмотрены организация книжных, фотовыставок, а также выставок живописи, литературно-художественных композиций, кроме того, проведение конференций, семинаров, лекций и круглых столов, посвящённых 32-й годовщине трагедии 20 Января.
Приказ министра образования Азербайджанской Республики об утверждении «Плана мероприятий Министерства образования в связи с тридцать второй годовщиной трагедии 20 января».