Peşə təhsili müəssisələrində işləmək istəyənlərin nəzərinə
Dövlət peşə təhsili müəssisələrində işləmək istəyən ümumtəhsil və ixtisas fənn müəllimlərinin, istehsalat təlimi ustalarının işə qəbulu üzrə müsahibə mərhələsinə sənəd qəbulu sentyabrın 20-dək davam edəcək.
Ümumtəhsil fənn müəllimləri üzrə vakant yerlərə son iki il ərzində Təhsil Nazirliyi tərəfindən keçirilən müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin test mərhələsində müvafiq keçid balı toplamış, ali təhsil müəssisələrini pedaqoji ixtisaslar üzrə bitirmiş və dövlət nümunəli təhsil sənədi (diplom) almış şəxslər müraciət edə bilərlər.
İxtisas fənn müəllimlərinin və istehsalat təlimi ustalarının işə qəbulu ali və ya orta ixtisas təhsili müəssisələrini müvafiq ixtisaslar üzrə bitirən təcrübəli mütəxəssislər arasında müsahibə yolu ilə aparılacaq.
Namizədlər tələb olunan sənədləri (müraciət forması, şəxsiyyət vəsiqəsi və təhsil sənədi) qeyd edilən müddətədək office@vet.edu.gov.az elektron ünvanına göndərməlidirlər.

Серебряная медаль на Международной олимпиаде по информатике
В городе Шумен ( Болгария) с 24 по 29 ноября в режиме онлайн прошел 13-й осенний турнир по информатике.
Наши школьники, принявшие участие в конкурсе, добились успеха.
Так, Фидан Гусейнова, ученица 10 класса Гянджинского лицея с уклоном физики, математики и информатики, находящегося в непосредственном подчинении Министерства образования, завоевала серебряную медаль на олимпиаде, в которой приняли участие 168 учеников младшей возрастной группы из 15 стран.
Поздравляем нашу школьницу и желаем еще больших успехов.
Следует отметить, что процесс подготовки национальных команд к международным олимпиадам по информатике осуществляется с 2017 года на основе соглашения о сотрудничестве, подписанного между Институтом образования и ООО Azercell Telecom.
За это время наши ученики успешно выступили на международных олимпиадах и соревнованиях различного масштаба, завоевав в общей сложности 26 медалей, в том числе 1 золотую, 7 серебряных и 18 бронзовых.