“Rəqəmsal bacarıqlar” – 2021/2022-ci tədris ilində
2021-2022-ci tədris ilində "Rəqəmsal bacarıqlar" layihəsinin 16 şəhər və rayonu əhatə edəcəyi planlaşdırılıb. Layihəyə Bakı, Sumqayıt, Gəncə, Şəki, Şirvan, Şamaxı, Lənkəran, Biləsuvar, Mingəçevir, Xaçmaz, Yevlax, Sabirabad, Salyan, Şəmkir, Göyçay, Şabran şəhər və rayonları üzrə 250 məktəbdə tədris alan 190 min şagirdin cəlb olunacağı gözlənilir. Həmçinin layihədə, ümumi olaraq, 1500-dən çox müəllim heyətinin tədris edəcəyi də istisna deyil.
Bundan başqa,  yeni tədris ilində mövcud məktəblərdə siniflərin sayının artırılması, yeni şəhər və rayonlar üzrə məktəblərin layihəyə qoşulması da planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, 2017-2018-ci tədris ilindən etibarən təhsilalanların İKT bacarıqlarına dərindən yiyələnməsi, onların informasiya məkanında məqsədyönlü fəaliyyətinə nail olunması, rəqabətqabiliyyətli və məntiqi düşüncə tərzinə malik şəxslər kimi formalaşmasını təmin etmək məqsədilə ümumtəhsil məktəblərində “Rəqəmsal bacarıqlar” layihəsinin tətbiqinə başlanılıb.

"Digital skills" - in the 2021/2022 academic year
In the 2021/2022 academic year, the “Digital Skills” project is planned to cover 16 cities and districts.
The project is expected to involve 190,000 pupils studying in 250 schools in Baku, Sumgait, Ganja, Shaki, Shirvan, Shamakhi, Lankaran, Bilasuvar, Mingachevir, Khachmaz, Yevlakh, Sabirabad, Salyan, Shamkir, Goychay, Shabran cities, and districts.
It is also not excluded that more than 1,500 teachers will teach in the project.
In addition, it is planned to increase the number of classes in existing schools in the new academic year, as well as to connect new schools in different cities and districts to the project.
It should be noted that, since the 2017-2018 academic year, the “Digital Skills” project has been launched in secondary schools in order to ensure that the students master ICT skills deeply, achieve their purposeful activity in the information space, and formulate them as individuals with a competitive and logical mindset.