Uşaq-gənclər idman-şahmat məktəblərinin yetirmələrindən uğurlu nəticələr
24-27 avqust 2021-ci il tarixlərində Estoniyanın Tallin şəhərində keçirilən taekvando idman növü üzrə yeniyetmələr arasında Avropa çempionatında “Təhsil” Respublika İdman Məktəbinin 6 nömrəli İxtisaslaşdırılmış olimpiya ehtiyatları uşaq-gənclər idman məktəbinin yetirməsi İlyas Hətəmli Azərbaycan Milli yığma komandasının tərkibində ölkəmizi layiqli təmsil edərək bürünc medala layiq görülüb.
17-19 avqust 2021-ci il tarixlərində Latviyanın Riqa şəhərində təşkil olunan, 37 ölkədən 539 idmançının mübarizə apardığı cüdo üzrə Avropa birinciliyində Təhsil Nazirliyinin 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış olimpiya ehtiyatları uşaq-gənclər idman məktəbinin yetirmələri 60 kq çəki dərəcəsində Aydın Rzayev II yer, Zahir Ağazadə III yerə layiq görülüb.
19-22 avqust 2021-ci il tarixlərində veloidman üzrə İsmayıllı şəhərində keçirilən Azərbaycan Çempionatında “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzinin 7 nömrəli İxtisaslaşdırılmış olimpiya ehtiyatları uşaq-gənclər idman məktəbinin idmançıları Ayan Məmmədzadə U-15 qızlar arasında qrup ötüşmələrində I yeri, fərdi ötüşmələrdə II yeri, U-15 oğlanlar arasında Maksim Trendilov qrup ötüşmələrində II yeri, fərdi ötüşmələrdə III yeri, U-17 qızlar arasında İradə Əbdürəhmanova qrup və fərdi ötüşmələrdə II yeri, gənclər arasında Lalə Əbdürəhmanova qrup və fərdi ötüşmələrdə II yeri tutub.

Успешные результаты детско-юношеских спортивных и шахматных школ
24-27 августа 2021 года, Ильяс Хатамли, выпускник специализированной детско-юношеской спортивной школы олимпийского резерва № 6 Республиканского Спортивного Центра «Образование», заслуженно представил нашу страну в составе сборной Азербайджана на чемпионате Европы по тхэквондо среди юниоров, проходившем в Таллинне, Эстония и завоевал бронзовую медаль.
На чемпионате Европы по дзюдо, проходившем 17-19 августа 2021 года в Риге, Латвия, где соревновались 539 спортсменов из 37 стран, воспитанники Детско-юношеской спортивной школы № 13 олимпийского резерва Министерства образования Айдын Рзаев в весовой категории 60 кг занял II место, а Захир Агазаде в весовой категории 60 кг занял III место.
19-22 августа 2021 года на чемпионате Азербайджана по велоспорту, проходящем в городе Исмаиллы, воспитанники специализированной детско-юношеской спортивной школы олимпийского резерва № 7 Республиканского спортивного центра «Образование» Аян Мамедзаде в групповых соревнованиях среди девушек до 15 лет заняла I место, в индивидуальных соревнованиях II место, Максим Трендилов в групповых соревнованиях среди юношей до 15 лет занял II место, в индивидуальных соревнованиях III место, Ирада Абдурахманова среди девушек до 17 лет в групповых и индивидуальных соревнованиях заняла II место и Лала Абдрхаманова среди молодежи в групповых и индивидуальных соревнованиях заняла II место.