Müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsahibələr izlənilib
Avqustun 25-də müəllimlərin işə qəbulu üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsini izləmək üçün Azərbaycan Texniki Universitetinin idman zalına mediatur təşkil edilib.
Mediatur Təhsil Nazirliyinin əməkdaşları, tanınmış ictimaiyyət nümayəndələri və KİV təmsilçilərinin iştirakı ilə baş tutub.
Mediatur iştirakçılarına bildirilib ki, avqustun 18-dən başlanan müsahibə mərhələsində müsabiqənin test imtahanında 30 və daha yüksək bal toplamış namizədlər iştirak edir. Müsahibələr mərkəzləşdirilmiş formada yalnız Bakıda təşkil olunub və avqustun 26-dək davam edəcək. Müsahibə mərhələsinə fənlər üzrə ümumilikdə 4 973 namizəd dəvət olunub.
Qeyd edilib ki, 23 müsahibə komissiyası tərəfindən namizədlərin peşəkar kompetensiyaları, psixoloji hazırlığı və ümumi dünyagörüşü müvafiq proqrama uyğun olaraq komissiya tərəfindən yoxlanılır. Müsahibə mərhələsində uğur qazanmış namizədlər ümumi təhsil müəssisələrində müddətsiz əmək müqaviləsi ilə çalışmaq imkanı qazanacaqlar. Bu günədək müsahibə mərhələsində 3 mindən çox namizəd iştirak edib.

Организован медиатур для наблюдения за процессом интервью в рамках конкурса по набору учителей
25 августа в спортзале Азербайджанского Технического Университета был организован медиатур для наблюдения за этапом собеседования в рамках конкурса по набору учителей.
В медиатуре приняли участие сотрудники Министерства образования, видные общественные деятели и представители СМИ.
Участникам медиатура сообщили, что в этапе собеседования, который стартовал 18 августа, принимают участие кандидаты, набравшие на тестовом экзамене конкурса 30 и более баллов.
Интервью проводились централизованно только в Баку и продлятся до 26 августа. Всего на собеседование было приглашено 4973 кандидата.
Было отмечено, что профессиональные компетенции, психологическая подготовка и общее мировоззрение кандидатов проверяются 23 комиссией по собеседованию по соответствующей программе.
Успешные кандидаты на этапе собеседования получат возможность работать в общеобразовательных учреждениях с бессрочным трудовым договором. На сегодняшний день в собеседовании приняли участие более 3000 кандидатов.