2021-2022-ci tədris ili üçün Bakı Mühəndislik Universiteti və Cənubi Koreyanın nüfuzlu ali təhsil müəssisəsi olan İNHA Universiteti tərəfindən həyata keçirilən beynəlxalq ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) bakalavr pilləsinə onlayn qeydiyyat müddəti 20 avqust saat 23:55-dək uzadılıb. Müraciət üçün sənədlər göstərilən tarixədək onlayn anket formasında təqdim edilməlidir.
2021-2022-ci tədris ili üzrə ingilis dilində 4 il müddətində həyata keçiriləcək bakalavr proqramına informasiya texnologiyaları, inşaat mühəndisliyi, elektrik mühəndisliyi və elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə hər biri 25 nəfər olmaqla 100 nəfərin qəbul edilməsi nəzərdə tutulur.
Proqramın 3 il müddətində Bakı Mühəndislik Universiteti, 1 il müddətində isə İNHA Universitetində tədrisi nəzərdə tutulur.
Təhsil müddətinin sonunda tələbələrə təhsil aldıqları ixtisas üzrə həm BMU, həm də İNHA Universiteti tərəfindən bakalavr diplomları təqdim ediləcək.
Təhsilalanların təhsil haqqı, qeydiyyat xərci, tədris materialları və elektron informasiya resurslarına çıxış xərcləri, habelə Cənubi Koreyada 1 illik təhsil və 3 həftəlik yay məktəbində iştirak xərcləri də “2019-2023 Dövlət Proqramı” tərəfindən qarşılanır.
Beynəlxalq ikili diplom proqramına (bakalavriat pilləsi üzrə) qəbul Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən qəbul imtahanlarının nəticələri və İNHA Universiteti tərəfindən keçirilən daxili müsabiqə əsasında aparılır. Belə ki, BMU-İNHA İDP-yə Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olan və 2021-ci ildə DİM imtahanlarında iştirak etmiş və uğurla keçən I ixtisas qrupunun abituriyentləri və BMU-İNHA İDP-nin hər ixtisas üzrə müəyyən edilmiş müvafiq keçid balını toplamış namizədlər müraciət edə bilərlər. Əlavə olaraq, proqrama müraciət etmiş namizədlər BMU ilə İNHA Universitetinin birgə təşkil etdiyi daxili imtahandan uğurla keçməlidirlər. Daxili imtahanda iştirak etmək üçün “onlayn anket formasını” dolduraraq tələb olunan sənədləri elektron formada təqdim etmək lazımdır.
BMU-İNHA İDP-yə qəbul üçün daxili imtahan avqustun 23-də (yazılı) və avqustun 24-də (şifahi) onlayn formada keçiriləcək. İmtahanla əlaqədar bütün namizədlərə əvvəlcədən elektron poçt vasitəsilə məlumat göndəriləcək. İmtahan nəticələri isə avqustun 27-də elan ediləcək.

Продлен прием на программу двойного диплома BMU-INHA
Онлайн-регистрация на степень бакалавра Международной программы двойного диплома (BMU-INHA IDP), реализуемой Бакинским инженерным университетом и университетом INHA - престижным высшим учебным заведением Южной Кореи, на 2021-2022 учебный год продлится до 23:55. 20 августа. Документы необходимо подать в виде онлайн-заявки к указанной дате.
Программа бакалавриата, которая будет осуществляться на английском языке в течение 4 лет в 2021-2022 учебном году, предусматривает прием 100 человек, по 25 студентов в каждом в областях информационных технологий, гражданского строительства, электротехники и электроники.
По модели программы планируется обучение в Бакинском инженерном университете в течение 3 лет и в университете INHA в течение 1 года.
Закончив обучение студенты получат диплом степени бакалавра как от BMU, так и от университета INHA.
Плата за обучение студентов, регистрационные расходы, доступ к учебным материалам и электронным информационным ресурсам, а также стоимость 1 года обучения и 3 недель летней школы в Южной Корее покрываются «Государственной программой на 2019-2023 годы».
Зачисление на международную программу двойного диплома основывается на результатах вступительных экзаменов (бакалавриат) Государственным экзаменационным центром и внутреннего конкурса, проводимого Университетом INHA. Таким образом, документы могут подавать абитуриенты, являющиеся гражданами Азербайджанской Республики и успешно сдавшие экзамены ГЭЦ в 2021 году. Кроме того, поступающие должны сдать внутренний экзамен, организованный совместно университетами BMU и INHA. Чтобы сдать внутренний экзамен, необходимо заполнить «онлайн-анкету» и предоставить необходимые документы.
Внутренний экзамен для поступления состоится 23 августа (письменный) и 24 августа (устный). Результаты экзамена будут объявлены 27 августа.