• Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti hökumətinin 1918-ci il 28 may tarixli qərarı ilə maarif və təhsil üzrə ilk nazirlik-Xalq Maarifi Nazirliyi yaradılıb. Nazirlər Şurasının 30 iyun 1918-ci il tarixli qərarı ilə Xalq Maarifi Nazirliyinin üç şöbədən (ümumi orta təhsil, ali və orta ixtisas təhsili, peşə məktəbləri) ibarət strukturu təsdiq olunub.

    Azərbaycan SSR Xalq Komissarları Sovetinin 28 aprel 1920-ci il tarixli qərarı ilə Xalq Maarifi Nazirliyinin adı dəyişdirilərək Xalq Maarifi Komissarlığı adı ilə yenidən təşkil edilib və ölkədəki bütün təhsil müəssisələri bu qurumun tabeliyinə verilib.

Menyu Menyu Geri
SUALIM VAR Elektron sənəd yoxlanışı

Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin
rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən vətəndaşların qəbulu cədvəli

Vəzifəsi Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Nazir Əmrullayev Emin Eldar oğlu

15 mart 2024-cü il tarixində Abşeron rayonunda vətəndaşları qəbul edəcək. Qəbulda Sumqayıt şəhəri, Abşeron, Xızı və Qubadlı rayonlarının sakinləri iştirak edə bilərlər.

Vəzifəsi Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Nazir müavini Qurbanov Firudin İsa oğlu 15:00-17:00
Nazir müavini İsayev İdris Balakişi oğlu 16:00-18:00
Nazir müavini Həsənli Həsən Həbib oğlu 16:00-18:00
Nazir müavini Kərimzadə Kənan Şakir oğlu 16:00-18:00
Aparat rəhbəri Kərimli Mətin İmdad oğlu 14:00-16:00
Vəzifəsi Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Feyzullayeva Simuzər Rafiq qızı 14:00-15:00
Audit şöbəsinin müdiri Məmmədov Vaqif Vidadi oğlu 14:00-15:00
Maliyyə şöbəsinin müdiri Orucov Rauf Davud oğlu 14:00-15:00
Elm və ali təhsil siyasəti şöbəsinin müdiri Süleyman Turxan Raquf oğlu 15:00-17:00
İnsan resursları şöbəsinin müdiri Məmmədov Çapay Ələsgər oğlu 10:00-12:00
Hüquq şöbəsinin müdiri Mahmudov Səbuhi Şahin oğlu 11:00-13:00
Təhsilin iqtisadiyyatı şöbəsinin müdiri S.İ.E. Bayramlı İlqar Şakir oğlu 16:00-18:00
Daxili nəzarət şöbəsinin müdiri S.İ.E. İsmayılov Kamran Əlixan oğlu 14:00-16:00
Məktəbəqədər və ümumi təhsil siyasəti şöbəsinin müdiri Yaqublu Vəfa Misir qızı 16:00-18:00
İctimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya şöbəsinin müdiri Rzayev Səbuhi Akim oğlu 14:00-15:00
Uşaq və gənclərin inkişafı siyasəti şöbəsinin müdiri Əliyev Elnur Ələddin oğlu 11:00-13:00
Strateji planlaşdırma və icraya nəzarət şöbəsinin müdiri S.İ.E Xəlilova Rzazadə Leyla Qara qızı 15:00-16:00
Peşə təhsili siyasəti şöbəsinin müdir müavini S.İ.E Hüseynli Cabbar Rasim oğlu 10:00-11:00
Satınalmalar və qrantlar sektorunun müdiri S.İ.E Əliyeva Vüsalə Firdovsi qızı 11:00-12:00
Vəzifəsi Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutunun direktoru S.İ.E. Əliyev Elnur Qəzənfər oğlu 14:00-15:00
Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Nəsibov Elnur Ramiz oğlu 16:00-18:00
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Əhmədov Tural Teymur oğlu 15:00-17:00
Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Kərəmov Ceyhun Camal oğlu 11:00-13:00
Əsaslı Tikinti və Təchizat İdarəsinin rəisi Mirzalıyev Valeh Taleh oğlu 16:00-18:00
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun İdarə Heyətinin sədri Paşayev Araz Nadir oğlu 11:00-13:00
İnsan Resursları Mərkəzinin direktoru İsmayılbəyli Nurlan Fariz oğlu 15:00-18:00
Uşaqların Müdafiəsi İdarəsinin rəisi Hacıyeva Məlahət Arif qızı 11:00-13:00
Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Bağırov Eşqi Cəfər oğlu 14:00-16:00
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Səttərova Ülkər Eldar qızı 15:00-17:00
Dövlət Proqramı İdarəetmə Qrupunun rəhbəri Topalova Turan Həsən qızı 15:00-17:00
Vəzifəsi və əhatə etdiyi bölgələr Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin müdiri S.İ.E. Hüseynova Nərminə Arif qızı 09:30-11:30
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Sumqayıt, Abşeron, Xızı) Abdullayeva İlhamə Sarif qızı 15:00-17:00
Dağlıq Şirvan Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Ağsu, İsmayıllı, Qobustan, Şamaxı) Əliyev Rövşən Mirzə oğlu (həvalə) 10:00-12:00 10:00-12:00
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Gəncə, Naftalan, Daşkəsən, Goranboy, Göygöl, Samux) Qədiməliyev Anar Yusif oğlu 15:00-17:00
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin müdir müavini (Ağcabədi, Ağdam, Bərdə, Füzuli, Xocalı, Xocavənd, Şuşa, Tərtər) Məcidov Anar Rafik oğlu 10:00-12:00
Qazax-Tovuz Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Ağstafa, Gədəbəy, Qazax, Şəmkir, Tovuz) Hacıyev Arslan Alik oğlu 14:30-16:30
Quba-Xaçmaz Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Xaçmaz, Quba, Qusar, Siyəzən, Şabran) Əliyev Coşqun Vidadi oğlu 14:00-16:00
Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Astara, Cəlilabad, Lerik, Lənkəran, Masallı, Yardımlı) Mehdiyev Bəhruz Yusif oğlu 15:00-18:00
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Mingəçevir, Ağdaş, Göyçay, Kürdəmir, Ucar, Yevlax, Zərdab) Kərimov Elçin Vaqif oğlu 15:00-17:00
Mil-Muğan Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Beyləqan, İmişli, Saatlı, Sabirabad) Musayev Rəşad Qərib oğlu 10:00-13:00 10:00-13:00
Şəki-Zaqatala Regional Təhsil İdarəsinin müdiri S.İ.E. (Balakən, Qax, Qəbələ, Oğuz, Şəki, Zaqatala) Mahmudova Günay Rasim qızı 15:00-18:00
Şərqi Zəngəzur Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Cəbrayıl, Kəlbəcər, Qubadlı, Laçın, Zəngilan) Bədəlov Fuad Əyyub oğlu (həvalə) 15:00-17:00 15:00-17:00
Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsinin müdiri (Şirvan, Biləsuvar, Hacıqabul, Neftçala, Salyan) Mənsimli Sənan Famil oğlu 15:00-18:00