“Ədəbiyyat biliciləri” müsabiqəsi qaliblərinin təltif edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin əmri

2017-2018-ci dərs ilində ölkənin ümumtəhsil məktəblərinin VIII-XI sinif şagirdlərinin iştirakı ilə keçirilmiş “Ədəbiyyat biliciləri” müsabiqəsi qaliblərinin təltif olunması ilə əlaqədar “Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq

 

ƏMR EDİRƏM:

 

1. Aşağıda adları göstərilən şagirdlər I, II, III dərəcəli diplomlar və tərifnamə ilə təltif edilsinlər:

 

I dərəcəli diplomla

 

1. Məmmədova Bənövşə Aslan qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-liseyin X sinif şagirdi

2. İsmayılova Aybəniz Eldəniz qızı – Ağstafa rayonu Köçəsgər kənd 1 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

3. Əliyeva Arzu Çinar qızı – Masallı rayonu Ərkivan qəsəbə 1 nömrəli  tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

4. Paşayeva Günel Tahir qızı – Quba rayonu Şuduq kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

5. Hüseynova Lamiyə Bəhram qızı – Şabran şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

 

II dərəcəli diplomla

 

1. Hümbətov Kamran Oskar oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin IX sinif şagirdi

2. Dadaşov Ayxan Güləddin oğlu  – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki İ.Əfəndiyev adına Elitar gimnaziyanın XI sinif şagirdi

3. Məlikzadə Jalə Xanlar qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki S.Bəhlulzadə adına xarici dillər təmayüllü gimnaziyanın X sinif şagirdi

4. Hüseynov Rəşad Elçin oğlu – Bakı şəhəri 26 nömrəli tam orta məktəbin  VIII sinif şagirdi

5. Əlizadə Məryəm İslam qızı – Bakı şəhəri 281 nömrəli tam orta məktəbin VIII sinif şagirdi

6. Hətəmova Ulduz Anar qızı – Gəncə şəhəri 39 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

7. Əliyeva İnci Tahir qıız – Beyləqan şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

8. Rəsulova Arifə Sahib qızı – Göygöl şəhəri Texniki və təbiət fənləri təmayüllü liseyin XI sinif şagirdi

9. Kərimova Liliya Təyyar qızı – Xaçmaz şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

10. Məmmədova  Zivər  Məzahir qızı – Şəmkir şəhəri M.Füzuli adına təbiət və humanitar fənlər təmayüllü məktəb-liseyin X sinif şagirdi

 

III dərəcəli diplomla

 

1. Gəncəliyeva  Vüsalə Vəli  qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki S.Rüstəm adına xarici dillər təmayüllü gimnaziyanın X sinif şagirdi

2. Şahsuvarova Anna Əlabbas qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Kimya- biologiya təmayüllü respublika liseyinin VIII sinif şagirdi

3. Cəfərova Şəms Arif qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki T.Həsənov adına 23 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

4. Şabanzadə Rəna Malik qızı – Bakı şəhəri Məktəb-lisey kompleksinin VIII sinif şagirdi

5. Babayeva Nərgiz Tahir qızı – Bakı şəhəri 198 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

6. Səttarlı Süreyya Rəşad qızı – Bakı şəhəri 284 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

7. Əlipaşayeva Ləman Mənsur qızı – Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziyanın X sinif şagirdi

8. Məmmədova Arzu Ramil qızı – Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziyanın VIII sinif şagirdi

9. Babayeva Dilbər Elsevər qızı – Sumqayıt şəhəri "İstedad" liseyinin VIII sinif şagirdi

10. Abdullayeva Sona Saleh qızı – Sumqayıt şəhəri 21 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

11. Mirzəzadə Cavid Ceyhun oğlu – Mingəçevir şəhəri Texniki-humanitar liseyin IX sinif şagirdi

12. Hacıyeva Şəlalə Kamil qızı – Kürdəmir şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

13. Mürsəlova Səidə Asif qızı – Qobustan şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

14. Məmişova Ceyran Ziyəddin qızı – Samux rayonu Zazalı kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

15. Həmidova Aysel Əhmədiyə qızı – Şəki şəhəri Fizika-riyaziyyat və humanitar təmayüllü liseyin X sinif şagirdi

 

Tərifnamə ilə

 

1. Cəfərli Jalə Əziz qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki S.C.Pişəvəri adına humanitar fənlər gimnaziyasının X sinif şagirdi

2. İsgəndərov Mənsur Rafiq oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Fizika-riyaziyyat və informatika təmayüllü liseyin X sinif şagirdi

3. Əliyeva Nigar Müslüm qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Tofiq Ismayılov adına 6 nömrəli məktəb-liseyin X sinif şagirdi

4. Əli Nərgiz İlqar qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyinin XI sinif şagirdi

5. İmanova Röya Əlyar qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki A.S.Makarenko adına humanitar fənlər təmayüllü gimnaziyanın XI sinif şagirdi

6. Vəliyeva Sevinc Bəxtiyar qızı – Gəncə şəhəri 32 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

7. Verdiyeva Ülkər Siyavuş qızı – Naftalan şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

8. İbrahimli Cavid Əliməmməd oğlu – Abşeron rayonu Xırdalan şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

9. Qəribova İnci Elçin qızı – Ağdaş şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

10. Məmmədzadə Nigar Vüqar qızı – Daşkəsən şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

11. Abdurzaqlı Jalə Cəmşid qızı – İsmayıllı şəhəri 3 nömrəli məktəb-lisey in IX sinif şagirdi

12. Ağayeva Lalə Xaspolat qızı – İsmayıllı şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

13. Allahverdiyeva Tərlan Elçin qızı – Laçın rayonu 10 nömrəli tam orta məktəbin VIII sinif şagirdi

14. Muradlı Ləman İbadət qızı – Lənkəran şəhəri Xarici dillər təmayüllü gimnaziyanın IX sinif şagirdi

15. Sərkərova Əsmər Mahir qızı – Oğuz şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

16. Həşimli Lalə Feyzullah qızı – Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-liseyin IX sinif şagirdi

17. Abuşova Məleykə Vüqar qızı – Qəbələ rayonu Nohurqışlaq kənd tam orta məktəbinin IX sinif şagirdi

18. Cavadlı Cahan Mirkalam qızı – Xocavənd rayonu 2 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

19. Abdullayeva Fidan Fərəc qızı – Sabirabad şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

20. İsayev Toğrul Ziyəddin oğlu  – Şamaxı Avropa Liseyinin X sinif şagirdi

 

2. İnformasiya şöbəsi (E.Məmmədov) əmrin “Azərbaycan müəllimi” qəzetində dərc olunmasını, Nazirliyin internet səhifəsində yerləşdirilməsini təmin etsin.

 

Əsas: Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin 2017-ci il 16 noyabr tarixli 399 nömrəli və 2018-ci il 16 mart tarixli F-198/1 nömrəli əmrləri.

Ceyhun BAYRAMOV,

Nazir vəzifələrini müvəqqəti icra edən, nazir müavini

13 aprel 2018-ci il

№F-254