• Azərbaycan Xalq Cümhuriyyəti hökumətinin 1918-ci il 28 may tarixli qərarı ilə maarif və təhsil üzrə ilk nazirlik-Xalq Maarifi Nazirliyi yaradılıb. Nazirlər Şurasının 30 iyun 1918-ci il tarixli qərarı ilə Xalq Maarifi Nazirliyinin üç şöbədən (ümumi orta təhsil, ali və orta ixtisas təhsili, peşə məktəbləri) ibarət strukturu təsdiq olunub.

    Azərbaycan SSR Xalq Komissarları Sovetinin 28 aprel 1920-ci il tarixli qərarı ilə Xalq Maarifi Nazirliyinin adı dəyişdirilərək Xalq Maarifi Komissarlığı adı ilə yenidən təşkil edilib və ölkədəki bütün təhsil müəssisələri bu qurumun tabeliyinə verilib.

Menu Menu Back

Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin
rəhbər vəzifəli şəxsləri tərəfindən vətəndaşların videoqəbulu cədvəli

Vəzifəsi Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Nazir Əmrullayev Emin Eldar oğlu 24 avqust 2022-ci il, Şamaxı şəhəri
(Şamaxı, Qobustan, Ağsu və İsmayıllı rayonlarında qeydiyyatda olan sakinlər və müvəqqəti məskunlaşmış məcburi köçkünlər)
Vəzifəsi Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Nazir müavini Qurbanov Firudin İsa oğlu 15:00-17:00
Nazir müavini İsayev İdris Balakişi oğlu 16:00-18:00
Nazir müavini Məmmədov Muxtar Məmməd oğlu 16:00-18:00
Aparat rəhbəri Həsənli Həsən Həbib oğlu 15:00-17:00
Vəzifəsi Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Əhmədov Tural Teymur oğlu 14:00-15:00
Ümumi və məktəbəqədər təhsildə məzmun, tədris və qiymətləndirmə şöbəsinin müdiri Yaqublu Vəfa Misir qızı 16:00-18:00
Audit şöbəsinin müdiri Məmmədov Vaqif Vidadi oğlu 14:00-15:00
Maliyyə şöbəsinin müdiri Orucov Rauf Davud oğlu 14:00-15:00
Elm, ali və orta ixtisas təhsili şöbəsinin müdir S.İ.E Piriyev Yaqub Maksim oğlu 15:00-17:00
Məktəbdənkənar fəaliyyətin təşkili şöbəsinin müdiri Əliyev Elnur Ələddin oğlu 11:00-13:00
Ümumi və məktəbəqədər təhsilin təşkili və idarə olunması şöbəsinin müdiri Əliyev Elnur Qəzənfər oğlu 14:00-16:00
De-İnstitutlaşma və uşaqların müdafiəsi idarəsinin rəisi Hacıyeva Məlahət Arif qızı 11:00-13:00
İnsan resursları şöbəsinin müdiri Bağırov Eşqi Cəfər oğlu 16:00-19:00
Hüquq şöbəsinin müdiri Mahmudov Səbuhi Şahin oğlu 11:00-13:00
Təhsilin inkişafı proqramları şöbəsinin müdiri Rüstəmov Elvin Tərlan oğlu 11:00-13:00
Təhsilin iqtisadiyyatı və statistika şöbəsinin müdiri Kərimzadə Kənan Şakir oğlu 16:00-18:00
Daxili nəzarət şöbəsinin müdiri Mahmudov İlqar Akif oğlu 14:00-16:00
Məxfi və dövlət nümunəli sənədlərə iş sektorunun müdiri Məmmədov Rasim Xəlil oğlu 15:00-16:00
Vəzifəsi Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Azərbaycan Respublikası Təhsil İnstitutunun direktoru Əzizov Rüfət Eyvaz oğlu 16:00-18:00
Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Kərəmov Ceyhun Camal oğlu 11:00-13:00
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin sədri Səttarova Ülkər Eldar qızı 15:00-17:00
Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Təsərrüfathesablı Əsaslı Tikinti və Təchizat İdarəsinin rəisi Mirzalıyev Valeh Taleh oğlu 16:00-18:00
Təhsil Tələbə Krediti Fondunun İdarə Heyətinin sədri Paşayev Araz Nadir oğlu 11:00-13:00
Vəzifəsi və əhatə etdiyi bölgələr Soyadı, adı və atasının adı Qəbul günü və saatı
B.e. Ç.a. Ç. C.a. C.
Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin müdiri Vəliyeva Mehriban Hidayət qızı 10:00-12:00
Abşeron - Xızı Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Sumqayıt , Abşeron , Xızı)
Abdullayeva İlhamə Sarif qızı 15:00-17:00
Dağlıq Şirvan Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Ağsu , İsmayıllı , Qobustan , Şamaxı)
Əliyev Rövşən Mirzə oğlu (həvalə) 10:00-12:00 10:00-12:00
Gəncə - Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Gəncə , Naftalan , Daşkəsən , Goranboy , Göygöl , Samux)
Qədiməliyev Anar Yusif oğlu 15:00-17:00
Qarabağ Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Ağcabədi , Ağdam , Bərdə , Füzuli , Xocalı , Xocavənd , Şuşa , Tərtər)
Əbdulov Gündüz Əliş oğlu 10:00-12:00
Qazax - Tovuz Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Ağstafa , Gədəbəy , Qazax , Şəmkir , Tovuz)
Hacıyev Arslan Alik oğlu 14:30-16:30
Quba - Xaçmaz Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Xaçmaz , Quba , Qusar , Siyəzən , Şabran)
Hacıyev Rüfət Malik oğlu 15:00-17:00 15:00-17:00
Lənkəran - Astara Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Astara , Cəlilabad , Lerik , Lənkəran , Masallı , Yardımlı)
Nəcəfov Elxan Tarqulu oğlu 15:00-18:00
Mərkəzi Aran Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Mingəçevir , Ağdaş , Göyçay , Kürdəmir , Ucar , Yevlax , Zərdab)
Kərimov Elçin Vaqif oğlu 15:00-17:00
Mil - Muğan Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Beyləqan , İmişli , Saatlı , Sabirabad)
Musayev Rəşad Qərib oğlu 10:00-13:00 10:00-13:00
Şəki - Zaqatala Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Balakən , Qax , Qəbələ , Oğuz , Şəki , Zaqatala)
Mehtiyev Bəhruz Yusif oğlu 15:00-18:00
Şərqi Zəngəzur Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Cəbrayıl , Kəlbəcər , Qubadlı , Laçın , Zəngilan)
Bədəlov Fuad Əyyub oğlu (həvalə) 15:00-17:00 15:00-17:00
Şirvan - Salyan Regional Təhsil İdarəsinin müdiri
(Şirvan , Biləsuvar , Hacıqabul , Neftçala , Salyan)
Mənsimli Sənan Famil oğlu 15:00-18:00