Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin 09 oktyabr 2008-ci il tarixli 1134 nömrəli əmrinə əsasən 2008-ci il 16-17 dekabr tarixlərində Odlar Yurdu Universitetinin bazasında  Ali məktəb tələbələrinin XXI Respublika elmi konfransı keçirilib. Konfransda  məruzə ilə çıxış edən tələbələrin elmi-tədqiqat işi bölmə sədrləri və ekspertlər tərəfindən 100 ballıq sistem üzrə qiymətləndirilib. Həmin qiymətlər əsasında Təşkilat Komitəsi tərəfindən orta ballar müəyyənləşdirilib  və konfrans iştirakçılarının reytinq cədvəli tərtib edilib.

Ali məktəb tələbələrinin XXI Respublika elmi konfransı iştirakçılarının reytinq cədvəli

Soyadı, Adı, Atasının adı Ali məktəb Ballar

Riyaziyyat bölməsi

1. İbrahimzadə Vahid İlqar oğlu H.Əliyev adına AAHM 75
2. Nəcəfov İlkin Misir oğlu H.Əliyev adına AAHM 70
3. Nuruzadə Günel Nəsrəddin qızı Lənkəran Dövlət Universiteti 63.3
4. Məmmədov Elmar Qasım oğlu Naxçıvan Dövlət Universiteti 40
5. Osipova Vlada Vladimir qızı BSU 33.3
6. Süleymanova Sənəm Allahyar qızı Odlar Yurdu 25

Fizika bölməsi

1. Qəfərova Nigar Vilayət qızı ADPU 83.8
2. Binnətova Təranə İsmayıl qızı  bal ADPU 73
3. Abdullayev Ramal Qubad oğlu Bakı Dövlət Universiteti 65.8
4. Abbasova Jalə Şirxan qızı ADPU 57.4
5. Namazəliyev Tural Adil oğlu H.Əliyev adına AAHM 53.6
6. Nəbiyev Asif Araslı oğlu Sumqayıt Dövlət Universiteti 52.6
7. Qədirova Ülkər Rafiq qızı Bakı Dövlət Universiteti 49
8. Cəbrayılov Röyal Nurəhməd oğlu H.Əliyev adına AAHM 48.2
9. Babayeva Günel Qudbəddin qızı ADPU 45.5
10. Əhmədova Gülnar Şahin qızı Bakı Dövlət Universiteti 45.2
11. Abdulkərimova Aynur Fikrət qızı Bakı Dövlət Universiteti 44.2
12. Həsənova Aytən Nadir qızı Bakı Dövlət Universiteti 42.4
13. Mustafayeva Aynur Hüseyn qızı ADPU 42
14. Mirzəyeva Hökumə Firdovsi qızı Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 41.5
15. Hüseynova Esmira Adil qızı Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 41
16. Abdullayeva Əsmər Ağababa qızı Bakı Dövlət Universiteti 40.2
17. Əsədova Fidan Şirvan qızı Bakı Dövlət Universiteti 39.3
18. Hüseynova Gülnar İlham qızı Bakı Dövlət Universiteti 39.2
19. Əmirşəqaqi Leyla Əbdüləhəd qızı Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 38.6
20. Rəfiyev Nurlan Mərhəmət oğlu Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 38.3
21. Nağıyeva Nubar Əliyar oğlu Bakı Dövlət Universiteti 38.2
22. Ramazanova Sevinc Fərman qızı Bakı Dövlət Universiteti 35.8
23. Vəzirov Fikrət Hikmət oğlu Bakı Dövlət Universiteti 35.6
24. Mustafayeva Zərxara Xaliq qızı Bakı Dövlət Universiteti 34.2
25. Abdullayev Səməd Niyazi oğlu Bakı Dövlət Universiteti 28.2
26. Sadıqova Sona Rizvan qızı Naxçıvan Dövlət Universiteti 24.4

Kimya, kimya texnologiya və biologiya bölməsi

1. Tomtiyeva Dilarə Namiq qızı Bakı Dövlət Universiteti 93
2. Hüseynova Gövhər Aydın qızı Bakı Dövlət Universiteti 83
3. Aslanova Sevinc Yusif qızı ADPU 78.5
4. İsmayılov Vüqar Rəşad oğlu Bakı Dövlət Universiteti 72.5
5. Ağayeva Ülfan Qudaqulu qızı ADPU 71
6. Kazımov Seymur Füzuli Lənkəran Dövlət Universiteti 70.5
7. Mehdiyeva Gülüstan Xanlar qızı ADPU 66
8. Süleymanova Turac İbrahim qızı Naxçıvan Dövlət Universiteti 62
9. Hacıyev Orxan Şərifxan oğlu ADPU 58
10. Şərifzadə Könül Gülağa qızı ADPU 54.5
11. Şəfiyeva Məleykə Mayıl qızı Bakı Dövlət Universiteti 53.5

Tibb bölməsi

1. Babayeva Gülay Hamlet qızı Odlar Yurdu Universiteti 93
2. Məmmədov Məmməd Ömərxan oğlu Azərbaycan Tibb Universiteti 89.2
3. Sadıxova Nəzrin Fazil qızı Odlar Yurdu Universiteti 89
4. Əlibəyov Murad Akif oğlu Azərbaycan Tibb Universiteti 87.6
5. Nəcəfəliyeva Vəsilə Qabil qızı Azərbaycan Tibb Universiteti 86.2
6. Vəliyeva Billurə Rövşən qızı Azərbaycan Tibb Universiteti 86.2
7. İsmayılova Elvira Nizami qızı Azərbaycan Tibb Universiteti 85.6
8. Məmmədxanlı Orxan Oqtay oğlu Azərbaycan Tibb Universiteti 85
9. Əhmədov Cavid Ramiz oğlu Azərbaycan Tibb Universiteti 82.2
10. Dadaşova Elvira Ağamoğlan qızı Azərbaycan Tibb Universiteti 81
11. Atakişiyev İlahə Tağı qızı Odlar Yurdu Universiteti 80.6
12. Nəcəfova Bilqeyis Fəxrəddin qızı Azərbaycan Tibb Universiteti 77.2
13. Qurbanov Vüqar Asif oğlu Azərbaycan Tibb Universiteti 74
14. Əliyeva Adilə Mahir qızı Odlar Yurdu Universiteti 73.6
15. İsmayılova Səidə Arif qızı Odlar Yurdu Universiteti 68.2
16. Həsənova Qumru Faiq qızı Azərbaycan Tibb Universiteti 67.4
17. Əliyeva Leyla Azad qızı Odlar Yurdu Universiteti 52.2
18. Mehbalıyev Nail Nadir oğlu Odlar Yurdu Universiteti 40.2

Coğrafiya, ekologiya və geologiya bölməsi

1. Orucova Narxanım Səlim qızı Bakı Dövlət Universiteti 80.6
2. Məmmədli Samilə Həsənağa qızı ADPU 72.6
3. Sultanova Pərvanə Bəhruz qızı Bakı Dövlət Universiteti 72.3
4. Hüseynov Alay Tapdıq oğlu Lənkəran Dövlət Universiteti 62.3
5. Fətəliyev Nurlan Mirzəmməd oğlu Naxçıvan Dövlət Universiteti 61.6
6. İsmayılov Şamxal Arif oğlu Odlar Yurdu Universiteti 61.3
7. Eyyubova Xədicə Azər qızı Bakı Dövlət Universiteti 56
8. Orucova Aygün Eyvaz qızı Bakı Dövlət Universiteti 52.6
9. Əkbərova İlahə İlham qızı Bakı Dövlət Universiteti 50.3
10. Əliyeva Aytən Suliddin qızı Bakı Dövlət Universiteti 49.6
11. Cəfərova Dürdanə Bayram qızı Bakı Dövlət Universiteti 46.3
12. Mirzəliyeva Esmira Əlibala qızı Bakı Dövlət Universiteti 44.3
13. Həsənova Xalidə Şaban qızı Bakı Dövlət Universiteti 39.6

Mexanika,  maşınqayırma bölməsi

1. Mustafayev Teymur Mustafa oğlu H.Əliyev adına AAHM 71.7
2. Allahverdiyev Cavid Əliyəddin oğlu H.Əliyev adına AAHM 71.2
3. Rüstəmov Cavanşir Kamran oğlu Azərbaycan Texnologiya Universiteti 67
4. Quliyev Rüfət Qüdrət oğlu H.Əliyev adına AAHM 64.7
5. Quliyev Rufin Arzuman oğlu AKTA 64.5
6. Ələkbərov Zaur Qasım oğlu H.Əliyev adına AAHM 64.2
7. Bağırova Heyran Mürşüd qızı Azərbaycan Texniki Universiteti 63.8
8. Tahirov Hüseyn Məsim oğlu H.Əliyev adına AAHM 62.5
9. Ağayev Elsevər Rasim oğlu H.Əliyev adına AAHM 62.2
10. İsrayılov Elçin Rəfail oğlu H.Əliyev adına AAHM 61
11. Cəfərov Vasif İsmayıl oğlu Azərbaycan Texniki Universiteti 59.5
12. Xəlilov Babək Saleh oğlu H.Əliyev adına AAHM 59.2
13. Abdullayev Cabir Mustafa oğlu Azərbaycan Texnologiya Universiteti 57.7
14. Hüseynova Könül Sahib qızı ADPU 56.2
15. Əsədullayev Kamran Rasim oğlu ADPU 55.3
16. Fərəcov Rəşad Yaşar oğlu H.Əliyev adına AAHM 55
17. İbrahimov Sadiq Səlim oğlu Azərbaycan Texniki Universiteti 52.7

Avtomatika, informatika, radiotexnika və rabitə bölməsi

1. Kərimli Salman Allahverdi oğlu Azərbaycan Texniki Universiteti 83.8
2. Mehdiyev Ziya Rza oğlu H.Əliyev adına AAHM 82.8
3. Sebixanova Aygün Abdülcəlil qızı Azərbaycan Texniki Universiteti 71.4
4. Vəliyev Fərid Canəhməd oğlu H.Əliyev adına AAHM 67
5. Quliyev Rəşid Adil oğlu Azərbaycan Texniki Universiteti 65.6
6. Məmmədov Mais Əzizağa oğlu Azərbaycan Texniki Universiteti 65
7. Hacıyev Sahil Niyaz oğlu BDU 59.2
8. İsmayılov Rahib Eyyub oğlu Azərbaycan Texniki Universiteti 56.4
9. Bədəlov Orxan Əfqan oğlu Azərbaycan Texniki Universiteti 55.4
10. Hacıyeva Aygün Zahid qızı BDU 54.4
11. Şükürova Zərifə Şamil qızı ADPU 53.2
12. Zülfüqarov Marat Arman oğlu ADPU 52
13. Əliyeva Şərəfxanım Vaqif qızı Azərbaycan Texniki Universiteti 51.2
14. Səfərov Əşrəf Elşən oğlu BDU 49.8
15. Səfərova Gülsəba Sahib qızı BDU 42

Tarix bölməsi

1. Həsənov Elnur Lətif oğlu Gəncə Dövlət Universiteti 69
2. Əzizova Vəfa Mütəllim qızı Bakı Qızlar Universiteti 67
3. Məmmədov Maarif Zahir oğlu H.Əliyev adına AAHM 63
4. Ağayeva Səbirə Cahangir qızı Bakı Qızlar Universiteti 63
5. Məhərrəmov Elxan Xalıqverdi oğlu Naxçıvan Dövlət Universiteti 62
6. Xəlilov Nazim Nizami oğlu Bakı Dövlət Universiteti 60
7. Şirinli Sevinc Tariyel qızı Bakı Qızlar Universiteti 60
8. Təhməzov Taleh Sərməs oğlu Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun Cəlilabad filialı 60
9. Mehrəliyeva Tacirə İsmayıl qızı Azərbaycan Universiteti 60
10. İsmayılova Vəfa Əjdər qızı Bakı Qızlar Universiteti 59
11. Hacıyeva Nərmin Nadir qızı Bakı Qızlar Universiteti 58
12. Saramanova Aysel Nemət qızı Bakı Qızlar Universiteti 58
13. Paşayev Hacıbala Nadir oğlu Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun Cəlilabad filialı 58
14. Seyidov Samid Sənan oğlu Azərbaycan Universiteti 58
15. Hacıyeva Türkan Şamil qızı Bakı Qızlar Universiteti 57
16. Əliyev Elnur Qaraş oğlu Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun Cəlilabad filialı 56
17. Məmmədova Aynur Firuddin qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 52
18. Xəlilova Ülkər Ramiz qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 52
19. Sadıqzadə Cavid Feruz oğlu Bakı Dövlət Universiteti 52
20. Baxışova Günay Binyamin qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 50
21. Məmmədova Könül Tofiq qızı Bakı Qızlar Universiteti 49
22. Bədəlova Nərgiz İltizam qızı Bakı Qızlar Universiteti 48
23. Alquliyeva İxtiyar İltizam qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 48
24. Orucova Leyla Valid qızı Bakı Slavyan Universiteti 46
25. Yaqubova Yeganə İzik qızı Bakı Slavyan Universiteti 46
26. Şərifli Natiqə Elçin qızı Bakı Dövlət Universiteti 45
27. Seyidquliyeva Leyla Sabir qızı Bakı Slavyan Universiteti 45
28. Hacıyeva Nuranə Ruslan qızı Bakı Slavyan Universiteti 45
29. Soltanova Elnarə Vahid qızı Bakı Slavyan Universiteti 40
30. Şıxəliyev Nurlan Arif oğlu Azərbaycan Dillər Universiteti 38.5

İqtisadiyyat bölməsi

1. Cavanşir Nicat Vaqif oğlu Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 74.7
2. Bayramova Aysel Elçin qızı Odlar Yurdu Universiteti 71
3. Əhmədova Türkan Maşallah qızı Odlar Yurdu Universiteti 65.6
4. Nəsibov Nurlan Nofəl oğlu Odlar Yurdu Universiteti 62.7
5. Sadıqlı Aysel Bəhruz qızı Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası 62.4
6. Səmədzadə Ayaz Rakif oğlu Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti 60.8
7. Məmmədova Nərgiz Əliyar qızı Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 60.4
8. Məmmədov Orxan Azər oğlu Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 60.3
9. Hüseynov Həsən Abbasəli oğlu Azərbaycan Universiteti 60.1
10. Quliyev Kamal Cavanşir oğlu Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası 56.1
11. Heydərov Anar Natiq oğlu Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyası 55.1
12. Əliyev Həsən Nazim oğlu Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 49.3
13. Laçınov Sərxan İmran oğlu Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 46.4
14. Cumazadə Ceyhun Rizvan oğlu Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 45.3
15. Abdullayev Murad Məmməd oğlu Odlar Yurdu Universiteti 44.7
16. Ələsgərov Tural Nadir oğlu Lənkəran Dövlət Universiteti 43.3
17. Muxtarova Nigar Elxan qızı Odlar Yurdu Universiteti 40.8
18. Süleymanlı Ülviyyə Rabil qızı Odlar Yurdu Universiteti 40.7
19. Əliyev Mehman Telman oğlu Lənkəran Dövlət Universiteti 40.5
20. Seyidova Könül Mircavid qızı Odlar Yurdu Universiteti 39.4
21. Bağırova Sədaqət Məhərrəməli qızı Odlar Yurdu Universiteti 39
22. Balayeva Nigar Rəsul qızı Odlar Yurdu Universiteti 38.7
23. Tağıyev Ülvi Ələddin oğlu Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Akademiyası 38.6
24. Bayramov Mehman Arif oğlu Odlar Yurdu Universiteti 37.8
25. Axundov Nurlan Şahin oğlu Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 37.5
26. Həsənov Babək Şakir oğlu Lənkəran Dövlət Universiteti 37
27. Sanlı Azər Malik Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 36
28. Zahidov Nicat Hüsaməddin oğlu Lənkəran Dövlət Universiteti 35.7
29. Əfəndizadə Səbuhi Zahid oğlu Azərbaycan Texnologiya Universiteti 35.4
30. Sadıqova Çinarə Müşfiq qızı Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 35.3
31. Qasımov İqrar Elyaz Naxçıvan Dövlət Universiteti 35
32. Hüseynov Seymur Rizvan oğlu Azərbaycan Texnologiya Universiteti 34.6
33. Yarıyev Samir Səfər oğlu Azərbaycan Kooperasiya Universiteti 32
34. Əhmədov Emil Rafiq oğlu Azərbaycan Texnologiya Universiteti 31.8
35. Məmmədli Araz Elbrus oğlu Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti 28

Fəlsəfə, sosiologiya, politologiya bölməsi

1. Fərəcova Aynurə Əli qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 87.7
2. Axundova Jalə Səyyad qızı Dövlət İdarəçilik Akademiyası 87.2
3. Məmmədli Valid Lütfəli oğlu Bakı Slavyan Universiteti 83.2
4. Ateşli Onurhan Kamal oğlu Azərbaycan Dillər Universiteti 79.5
5. Həsənova Sevil Sabir qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 77.5
6. Mustafayeva Sahilə Rafiq qızı Bakı Slavyan Universiteti 75.7
7. Quliyeva Mətanət Vahid qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 75.7
8. Məmmədova Nərminə Fərman qızı Bakı Slavyan Universiteti 75.2
9. Ramazanova Səbinə Faiq qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 73
10. Mayılova Jalə Fikrət qızı Dövlət İdarəçilik Akademiyası 68.7
11. Həsənov Rauf Arif oğlu Bakı Slavyan Universiteti 68.7
12. Bayramova Sona İlqar qızı Bakı Slavyan Universiteti 68.2
13. Məmmədova Xəyalə Eyyub qızı Bakı Slavyan Universiteti 66
14. Axundov Tamerlan Məmmədbağır oğlu Dövlət İdarəçilik Akademiyası 62.5
15. Məmmədova Arzu Tofiq qızı Sumqayıt Dövlət Universiteti 61
16. Hacıyev İsfəndiyar Rəhman oğlu Dövlət İdarəçilik Akademiyası 58.5
17. Qasımov Eldar Pərviz oğlu Bakı Slavyan Universiteti 55.7
18. Bağırlı Xuraman Məhərrəm qızı Sumqayıt Dövlət Universiteti 53.5
19. Əkbərova Firəngiz Zaməddin qızı Bakı Slavyan Universiteti 53
20. Əliyeva Esmira Taleh qızı Bakı Slavyan Universiteti 50.5

Ədəbiyyatşünaslıq bölməsi

1. Əliyeva Turac Teyyub qızı Bakı Slavyan Universiteti 95.6
2. Bayramova Nərmin Lətif qızı Sumqayıt Dövlət Universiteti 91.3
3. Quliyeva Aliyə Güləhməd qızı Sumqayıt Dövlət Universiteti 86
4. Sadıqova Şəfa Elçin qızı ADPU 85.5
5. Ədilova Səlamət Eldar qızı Azərbaycan Müəllimlər İnstitutunun Şəki filialı 79
6. Əliyeva Aygün Maarif qızı Bakı Qızlar Universiteti 77.6
7. Abdullayeva Aynurə Xanlar qızı Sumqayıt Dövlət Universiteti 74.6
8. Quluzadə Günel Balay qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 70.3
9. Eyvazov Pərvin Eyvaz oğlu Bakı Dövlət Universiteti 68
10. Hüseynzadə Lamiyə Tofiq qızı Odlar Yurdu Universiteti 67
11. Gülverdiyev Şəmsi Mövsüməli oğlu Bakı Slavyan Universiteti 65
12. Əliyeva Gülər Tahir qızı Sumqayıt Dövlət Universiteti 62.5
13. Xıdırlı Qönçə Əhmədağa qızı Bakı Slavyan Universiteti 61
14. Əmirova Gülnar Oruc qızı ADPU 52.7
15. Qarabağlı Nəzrin Şakir qızı ADPU 50.7
16. Mustafayeva Bahar Fuad qızı Bakı Avrasiya Universiteti 41.3
17. Zeynalov Asəf Vidadi oğlu Odlar Yurdu Universiteti 37.3

Dilçilik bölməsi

1. Həsənli Şəbnəm Rasim qızı Bakı Dövlət Universiteti 98
2. Müslümov Təbriz Firizman oğlu H.Əliyev adına AAHM 91
3. Hüseynova Aynur Aydın qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 90.3
4. Əliyeva Türkan Yavər qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 86
5. Məmmədova Çimnaz İbrahim qızı Odlar Yurdu Universiteti 82
6. Heydərova Mehmanə Mehman qızı Lənkəran Dövlət Universiteti 78.7
7. Katibli Sevinc Azad qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 78.3
8. Bayramov Əli Azər oğlu Azərbaycan Dillər Universiteti 76
9. İsmayılov Elnur Arzu oğlu Bakı Slavyan Universiteti 74.3
10. İsmayılova Günay Elşad qızı Bakı Slavyan Universiteti 72.3
11. Quliyeva Elnarə Qabil qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 70
12. Qasımov Vaqif Vasif oğlu Azərbaycan Dillər Universiteti 68.3
13. Məmmədova Firuzə əsəd qızı Bakı Slavyan Universiteti 68
14. Hənifəyeva Nigar Nəzir qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 67.7
15. Yusifova Şəfəq Oruc qızı Bakı Slavyan Universiteti 67.3
16. Cəfərov Rauf Ənvər oğlu H.Əliyev adına AAHM 67
17. Məmmədova Şəfəq Nadir qızı Azərbaycan Müəllimlər İnstitutu 66.7
18. Əmrahova Aygün Mübariz qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 66.6
19. Quliyeva Aysel Soyad qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 66
20. Mehdiyeva Leyla Dilqəm qızı Bakı Slavyan Universiteti 66
21. İbrahimova Zarema Aslan qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 64
22. Xəlilova Süsən Elxan qızı Azərbaycan Müəllimlər İnstitutu 64
23. Mahmudova Xəyalə Ramiz qızı Bakı Qızlar Universiteti 63.6
24. Allahverdiyeva Humay Rafiq qızı ADPU 63.3
25. Həsənova Ayan Əhməd qızı Bakı Slavyan Universiteti 63
26. Novruzova Nərminə Nərman qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 62.7
27. Hacıyeva Aysel Vəliyəddin qızı Bakı Slavyan Universiteti 62.3
28. Hüseynova Tamilla Şakir qızı Bakı Slavyan Universiteti 62.3
29. Piriyeva Aynur Fərhad qızı Bakı Slavyan Universiteti 62
30. Həsənov Tokay Vaqif oğlu Azərbaycan Müəllimlər İnstitutu 57.3
31. Həsənova Pərvin Vidadi qızı Bakı Dövlət Universiteti 53.3
32. Nəzərova Leyli Etibar qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 47.5
33. Əliyeva Zəminə Ərzuman qızı Bakı Qızlar Universiteti 46
34. Mustafayeva Səidə Telman qız Bakı Qızlar Universiteti 38.3
35. Məmmədova Sevinc Eldar qızı Bakı Avrasiya Universiteti 25

Hüquq və beynəlxalq hüquq bölməsi

1. Rüstəmov Babək Zəkara oğlu DİN Polis Akademiyası 64
2. Məmmədova Şəbnəm Nəriman qızı Naxçıvan Dövlət Universiteti 63
3. Hüseynov Şöhrət Mehdi oğlu DİN Polis Akademiyası 50
4. Səmədzadə Sərxan Akif oğlu DİN Polis Akademiyası 46
5. Dadaşov İbrahim Mövsüm oğlu DİN Polis Akademiyası 44
6. Məmmədov Nizami Ağa oğlu DİN Polis Akademiyası 41
7. Ağagülov Mətləb Murad oğlu DİN Polis Akademiyası 41
8. Əliyev Rahib Fəxrəddin oğlu DİN Polis Akademiyası 39
9. Kazımov Tural İdris oğlu DİN Polis Akademiyası 39
10. Abbasov Zaur Gülabbas oğlu DİN Polis Akademiyası 39
11. Əliyeva Ruhəngiz Sənan qızı Azərbaycan Universiteti 39
12. İsayev Anar Mehman oğlu DİN Polis Akademiyası 38
13. Zeynalov Tərlan Ayaz oğlu DİN Polis Akademiyası 38
14. Ələkbərzadə Faiq Zakir oğlu Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti 37
15. Abdullayev Bəxtiyar Bayram oğlu Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti 37
16. Ağayev Anar Ramiz oğlu Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti 36
17. Feyzullayev Gülağa Mehdi oğlu DİN Polis Akademiyası 35

Pedaqogika, psixologiya bölməsi

1. Abdullazadə Tural Yavər oğlu ADPU 97.4
2. Məmmədova Şəbnəm Novruz qızı Odlar Yurdu Universiteti 84.8
3. Lütfi Leyla Zirəddin qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 81.6
4. Quliyeva Ülviyyə Heydər qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 79.8
5. Həsənova Günel Əli qızı Odlar Yurdu Universiteti 78.8
6. Xəlilova Səkinə Vahid qızı Azərbaycan Müəllimlər İnstitutu 73.8
7. Qasımova Leyla Zirəddin qızı   81.6
8. Fərzəliyeva Fəridə Yasif qızı   68.6
9. Tarıverdiyeva Aytac Şəmsəddin qızı Odlar Yurdu Universiteti 67.4
10. Hüseynzadə Lamiyə Tofiq qızı Odlar Yurdu Universiteti 64
11. Əliyeva Kəmalə Camaddin qızı Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti 63.2
12. Babayeva Sevinc Şahin qızı Azərbaycan Müəllimlər İnstitutu 62.6
13. Əliyeva Yeganə Çingiz qızı Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti 57.2
14. Mirzəyeva Günay Eldar qızı ADPU 57
15. Əsgərova Zülfiyyə Elman qızı ADPU 53
16. Səfərova Nüşabə Elxan qızı Odlar Yurdu Universiteti 49.8
17. Əliyeva Nahidə Qardaşxan qızı Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti 49.6
18. Cəfərli Səma Cəbrayıl qızı Bakı Qızlar Universiteti 47.8
19. Məmmədova Mədinə Tahir qızı Odlar Yurdu Universiteti 45.4
20. Mehdiyeva Aytən Nazim qızı ADPU 44.8
21. Məmmədova Günay Kəskin qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 43.8
22. Məmmədova Günay Kamil qızı ADPU 42
23. Tağızadə Şahnaz Çingiz qızı Odlar Yurdu Universiteti 41.2
24. Zülfəliyeva Turanə Mirzağa qızı Bakı Qızlar Universiteti 40.8
25. Alışova Sevda Əbülfət qızı Bakı Qızlar Universiteti 40.6
26. İbadova Elnarə Əlyar qızı ADPU 38.4
27. Əliyeva Aygün Nadirxan qızı ADPU 37.2
28. Məmmədova Ülviyyə İsrafil qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 37
29. Hacıyeva Mehriban Məhəmməd qızı Azərbaycan Beynəlxalq Universiteti 34.6

 Kulturologiya və musiqişünaslıq bölməsi

1. Sadıqova İlahə Artur qızı ADMİU 94.2
2. Kərimov Hafiz Veis oğlu ADMİU 93.3
3. Zeynalova Səkinə Əsgər qızı Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası 92.6
4. Ağazadə Elnarə Eldar qızı Bakı Musiqi Akademiyası 86.6
5. Məmmədova Aybəniz Firudin qızı Bakı Musiqi Akademiyası 78
6. Muradova Sara Murad qızı Bakı Musiqi Akademiyası 78
7. Rüstəmova Pərvin Nizami qızı ADMİU 77.5
8. Sadıxova Nərgiz Rəhim qızı ADMİU 76.2
9. Pənahova Xumar Yusif qızı Azərbaycan Milli Konservatoriyası 71.4
10. Piriyeva Şücayət Zakir qızı Azərbaycan Milli Konservatoriyası 71.2
11. Quliyeva Nigar Qələbə qızı ADMİU 69.2
12. Hacıyeva İlahə Əsəd qızı Azərbaycan Dillər Universiteti 68.4
13. Musayeva Lalə Arif qızı Bakı Musiqi Akademiyası 67.5
14. Otaruq Ayxan Nizaməddin oğlu H.Əliyev adına AAHM 64.8
15. Həsənova Günay Nazim qızı ADMİU 64.4
16. Xəlilova Naibə Ehtiram qızı ADMİU 62
17. Məmmədova Mədinə Elman qızı Azərbaycan Milli Konservatoriyası 61.6
18. Məmmədova Zümrüd Aslan qızı ADMİU 59.6
19. Kalayeva Aysel Salman qızı Azərbaycan Texnologiya Universiteti 57.2
20. İsfəndiyarova Türkay nadir qızı Bakı Musiqi Akademiyası 51.2
21. Cəlilova Aytən Nüsrət qızı Bakı Musiqi Akademiyası 45
22. Alverdova Firuzə Rauf qızı ADMİU 42.8
23. Atamoğlanova Nuran Ağarza qızı Bakı Musiqi Akademiyası 41
24. Məmmədova Nərgiz Tahir qızı Bakı Musiqi Akademiyası 37.2
25. Rüstəmova Pərvin Abbas qızı Bakı Musiqi Akademiyası 34

Memarlıq bölməsi

1. Hacıyeva Aynurə İmaməli qızı Naxçıvan Dövlət Universiteti 89.2
2. Bəhrəmova Tünayə Firdovsi qızı Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 89
3. Məmmədrzayeva İradə Qulu qızı Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 88.2
4. İsmayılova Afaq Mirəli  qızı Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 88.2
5. İsmayılova Aygün Həşim qızı Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 87
6. Tağıyev Zaur Tağı oğlu Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti 81.2