“Ən yaxşı təqdimat” müsabiqəsi qaliblərinin təltif edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin əmri

Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü münasibətilə 2018-2019-cu dərs ilində ümumtəhsil məktəb şagirdləri arasında keçirilmiş “Ən yaxşı təqdimat” müsabiqəsi qaliblərinin təltif olunması ilə əlaqədar “Azərbaycan Respublika-sının Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq

 

ƏMR EDİRƏM:

 

1. Aşağıda adları göstərilən şagirdlər I, II, III dərəcəli diplomlar və tərifnamə ilə təltif edilsinlər:

 

I dərəcəli diplomla

 

1. Kərimli Bahar Şamil qızı – Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziyanın X sinif şagirdi

2. Vəliyeva Səadət Anar qızı – Abşeron rayonu Məmmədli kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

3. Tağıyeva Şahanə Eldəniz qızı  – Ağdam rayonu 52 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

4. Yusifli Pünar Səbutər qızı – Bərdə rayonu Akademik Zərifə Əliyeva adına Texniki fənlər təmayüllü məktəb-liseyin XI sinif şagirdi

5. Şabanov Mais Eldəniz oğlu – Qax şəhəri 2 nömrəli məktəb-liseyin X sinif şagirdi

6. Cəfərzadə Səbinə İlqar qızı – Xızı rayonu Sitalçay 1 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

 

II dərəcəli diplomla

 

1. Sultanova Fidan Azər qızı – Abşeron rayonu Ceyranbatan qəsəbə 1 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

2. Salehova Gülşən Elçin qızı  – Ağdaş şəhəri M.Şeyxzadə adına Texniki, humanitar və təbiət fənləri təmayüllü gimnaziyanın X sinif şagirdi

3. Məmmədli Lalə Vüqar qızı – Ağstafa şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

4. Babayeva Səkinə Rauf qızı – Goranboy rayonu Quşçular kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

5. Quluzadə Qarakişi İlqar oğlu – Göyçay şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

6. Ibrəhimova  Elnarə Polad qızı  – Hacıqabul şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

7. Sovziyeva İlkanə Zöhrab qızı – Masallı rayonu Yolağac kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

8. Məcidli Şəbnəm Ceyhun qızı – Oğuz rayonu Tərkeş kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

9. Mirzəliyeva Zenfira Vüsal qızı – Qobustan şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

10. Əlimxanova Arzu Mustafa qızı – Saatlı rayonu Varxankənd kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

11. Hacıyeva Aydan Ruhid qızı – Şəmkir şəhəri M.Füzuli adına Təbiət və humanitar fənlər təmayüllü məktəb-liseyin IX sinif şagirdi

 

III dərəcəli diplomla

 

1. Məmmədova Jalə Ənvər qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki A.S.Makarenko adına Humanitar fənlər təmayüllü gimnaziyanın IX sinif şagirdi

2. Əliyeva Rəmziyyə Fuad qızı –  Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki S.C.Pişəvəri adına Humanitar fənlər gimnaziyasının X sinif şagirdi

3. Hətəmova Ulduz Anar qızı – Gəncə şəhəri 39 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

4. Şərəfxanlı Ərturqut Nəsimi oğlu – Sumqayıt şəhəri 11 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

5. Məmmədova Ülkər Suliddin qızı –  Naftalan şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

6. Eyvazova Jalə Habil qızı – Füzuli rayonu 59 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

7. Mərəndski  Nərmin Nadir qızı – Göygöl şəhəri Texniki-təbiət fənlər təmayüllü  liseyin XI sinif şagirdi

8. Quliyeva Günel Barat qızı – Xocavənd rayonu Salakətin kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

9. Əsgərli Gülsüm Mais qızı – İsmayıllı rayonu Təzəkənd kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

10. Sarıyeva Sahilə Aqil qızı – Qazax  rayonu Aşağı Salahlı kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

11. Mirzəliyeva Səbinə Samir qızı  – Qəbələ şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

12. Əhədova Nuriyə Rasim qızı – Qubadlı rayonu Çaytumas kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

13. Əsədzadə Abdulla İdrak oğlu – Salyan rayonu Yenikənd kənd tam orta məktəbinin IX sinif şagirdi

14. Məmmədova Ülkər Elşad qızı –  Şuşa rayonu 9 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

15. Məmmədova Günel Bayram qızı –  Ucar şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

16. Nərimanlı Rəfiqə Füzuli qızı – Yardımlı rayonu Şəfəqli kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

17. Cavadova Şahanə Rizvan qızı – Yevlax şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

18. Haqverdiyeva Türkan Hafiz qızı – Zaqatala şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

 

Tərifnamə ilə

      

1. Rəsulzadə Cavid Rakif oğlu –  Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki T.Həsənov adına 23 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

2. Əli Cavid Rəsul oğlu –  Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Fizika, riyaziyyat və informatika təmayüllü liseyin IX sinif şagirdi

3. Hətəmova Nigar Mahir qızı –  Azərbaycan Milli Konservatoriyasının nəzdindəki İncəsənət Gimnaziyasının XI sinif şagirdi

4. Şükürova Ayana Laçın qızı – Bakı şəhəri 60 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

5. Talışlı Lalə Rahim qızı – Bakı şəhəri 67 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

6. Məmmədova Fidan Anar qızı – Gəncə şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

7. Mustafayeva Aytac Vüqar qızı – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü liseyin X sinif şagirdi

8. Abuşova Lalə Valid qızı – Mingəçevir şəhəri 16 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

9. Məmmədova Zeynəb Cəmil qızı – Astara şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

10. Səfərli Bəhram Sərvan oğlu – Balakən şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

11. Əliyeva Aysel Vüsal qızı – Daşkəsən rayonu Alunitdağ qəsəbə tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

12. Hüseynzadə Nigar Şahin qızı – Gədəbəy rayonu Zəhmət kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

13. Məmmədova Azərin Azər qızı – Xaçmaz şəhəri 9 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

14. Səmədova Dilarə Dilavər qızı –  İmişli rayonu Kürdmahmudlu kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

15. Quluyeva Nərmin Ədalət qızı – Kürdəmir şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

16. Asəfova Səma İlham qızı – Quba rayonu Alekseyevka kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

17. Seyidova Aynur Ağasi qızı – Qusar rayonu Balaqusar kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

18. Allahverdiyeva Tərlan Elçin qızı – Laçın rayonu 10 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

19. Cəfərova Səbinə Asif qızı – Lerik rayonu Günəşli kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

20. Abbaszadə Xalidə Əflan qızı – Sabirabad şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

21. Məmmədova Nigar Mehdi qızı – Samux rayonu Qarayeri qəsəbə 1 nömrəli məktəb-liseyin IX sinif şagirdi

22. Əliyarova Zərifə Rahim qızı – Siyəzən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

23. Bədəlova Firuzə Firudin qızı – Şabran şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

24. İsayeva Aysel Mehman qızı – Şəki şəhəri Fizika-riyaziyyat və humanitar fənlər təmayüllü liseyin XI sinif şagirdi

25. Məmmədzadə Aysel Firdovsi qızı – Tərtər şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

26. Sadıqlı Zakir Samir oğlu – Zəngilan rayonu 4 nömrəli ümumi orta məktəbin IX sinif şagirdi

27. Əhmədli Müşfiq Məmmədalı oğlu – Zərdab şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

 

2. İnformasiya şöbəsi (E.Məmmədov) əmrin “Azərbaycan müəllimi” qəzetində dərc olunmasını və Nazirliyin internet saytında yerləşdirilməsini təmin etsin.

 

Əsas: Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin 29.01.2019-cu il tarixli F-53 nömrəli əmri.

 

 

Ceyhun BAYRAMOV,

Azərbaycan Respublikasının təhsil naziri

6 may 2019-cu il

F-240