Təhsil naziri "TEKNOFEST Azərbaycan” çərçivəsində müsabiqə qaliblərini mükafatlandırıb
Mayın 29-da “TEKNOFEST Azərbaycan” çərçivəsində keçirilən müsabiqələrin II və III yeri tutan komandalarının mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
Festival çərçivəsində baş tutan “Baku Skills” müsabiqəsinin A kateqoriyasında II və III yeri tutan “Gəncə FRİTL”ın “Metaverse” və Bakı şəhər 81 nömrəli məktəbin “SUM Builders” komandalarına mükafatı təhsil naziri Emin Əmrullayev təqdim edib.
Qeyd edək ki, “TEKNOFEST Azərbaycan” çərçivəsində yuxarı sinif şagirdləri, tələbələr və startapçılar arasında ümumilikdə 8 müsabiqə - “Baku Skills”, “Pilotsuz uçuş aparatları”, “ROBOTİKS”, “AgroTech”, “Sosial innovasiyalar”, “Həvəskar peyk modelləşdirilməsi”, “PLANER”, “Yaşıl texnologiyalar” təşkil olunub. Müsabiqələr 3 kateqoriya iştirakçı arasında keçirilib. Müsabiqələrə qatılmaq üçün 5 mindən çox gəncin formalaşdırdığı 1000-dən çox komanda müraciət edib.

Minister of Education awards the winners of the contest within "TEKNOFEST Azerbaijan” festival
On May 29, there was an awarding ceremony for the teams that won the second and third places in the competitions held as part of "TEKNOFEST Azerbaijan" festival.
The Minister of Education Emin Amrullayev awarded the prize to the “Metaverse” team from Ganja FRITL and “SUM Builders” from school № 81 of Baku, that won the second and third places in category A of the “Baku Skills” competitions within the festival.
It should be noted that within the framework of «TEKNOFEST Azerbaijan” festival, 8 contests were organized among high school and university students and startups – “Baku Skills”, “Unmanned Aerial Vehicles”, “Robotics”, “AgroTech”, “Social Innovations”, “Amateur Satellite Modeling”, “GLIDER” and “Green Technologies”. Competitions were held among the participants in 3 categories. More than 1000 teams, formed of more than 5 thousand young people, applied for participation in the competitions.