Təhsil naziri Dünya Təhsil Forumunda çıxış edib
Təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin 22-25 may 2022-ci il tarixlərində Böyük Britaniyanın London şəhərində ənənəvi keçirilən Dünya Təhsil Forumunda iştirakı davam edir.
Təhsil naziri Forumun “Ümid etdiyimiz cəmiyyəti necə uğurla qura bilərik” mövzusunda təşkil olunmuş 7-ci plenar sessiyada çıxış edib və ölkəmizdə təhsil sahəsində həyata keçirilən fəaliyyət haqqında Forum iştirakçılarını məlumatlandırıb.
Səfər çərçivəsində təhsil naziri Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi Baronessa Emma Nikolson ilə də işgüzar görüş keçirib. Görüş zamanı iki ölkə arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və gələcək perspektivləri müzakirə edilib.

Azerbaijani Minister of Education speaks at World Education Forum
A delegation led by Minister of Education Emin Amrullayev continues to attend the World Education Forum, traditionally held from the 22nd to the 25th of May 2022 in London, UK.
The Minister of Education addressed the 7th plenary session of the Forum on the theme "How we can successfully build the society we hope for" and briefed the participants of the Forum on the activities carried out in the field of education in our country.
During his visit, the Azerbaijani Minister of Education held a working meeting with Baroness Emma Nicholson, Trade Envoy of the Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Azerbaijan. During the meeting, they discussed the current state and future prospects of cooperation between the two countries in the field of education.