Təhsil naziri Dünya Təhsil Forumunda çıxış edib
Təhsil naziri Emin Əmrullayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin 22-25 may 2022-ci il tarixlərində Böyük Britaniyanın London şəhərində ənənəvi keçirilən Dünya Təhsil Forumunda iştirakı davam edir.
Təhsil naziri Forumun “Ümid etdiyimiz cəmiyyəti necə uğurla qura bilərik” mövzusunda təşkil olunmuş 7-ci plenar sessiyada çıxış edib və ölkəmizdə təhsil sahəsində həyata keçirilən fəaliyyət haqqında Forum iştirakçılarını məlumatlandırıb.
Səfər çərçivəsində təhsil naziri Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Baş nazirinin Azərbaycan üzrə ticarət elçisi Baronessa Emma Nikolson ilə də işgüzar görüş keçirib. Görüş zamanı iki ölkə arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın cari vəziyyəti və gələcək perspektivləri müzakirə edilib.

Министр образования Азербайджана выступил на Всемирном образовательном форуме
Делегация во главе с министром образования Эмином Амруллаевым продолжает участие во Всемирном образовательном форуме, который проходит 22-25 мая в Лондоне, Великобритания.
Министр образования выступил на 7-м пленарном заседании Форума на тему «Как нам успешно построить общество, на которое мы надеемся» и проинформировал участников Форума о деятельности, проводимой в сфере образования в нашей стране.
В ходе визита министр образования также провел рабочую встречу с торговым посланником премьер-министра Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии по Азербайджану, баронессой Эммой Николсон. В ходе встречи были обсуждены текущее состояние и дальнейшие перспективы сотрудничества двух стран в сфере образования.