“Media və təhsil dialoqu” çərçivəsində təlim keçiriləcək
16-17 sentyabr 2021-ci il tarixlərində Təhsil Nazirliyi və Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün maarifləndirici təlim keçiriləcək.
Təlimin təşkilində əsas məqsəd təhsildən yazan jurnalistlərin bu sahə ilə bağlı daha dolğun məlumatlandırılması, media ilə səmərəli əməkdaşlığın gücləndirilməsi və görülən işlərin KİV vasitəsilə ictimaiyyətə çatdırılmasıdır.
Təlimlərdə Təhsil Nazirliyinin struktur bölmə rəhbərləri tərəfindən təhsilin ayrı-ayrı sahələri üzrə yeni tədris ilinə dair təqdimatlar ediləcək və fikir mübadiləsi aparılacaq.

Training within "Media and education dialogue" will be held
On September 16-17, 2021, the Ministry of Education and the Media Development Agency will hold an educational training for mass media representatives.
The main purpose of the training is to ensure that the journalists who write articles about education receive full information on education, strengthen effective cooperation with the media and deliver information on activities performed in the field of education to the general public through the mass media.
During the trainings, the heads of structural divisions of the Ministry of Education will make presentations and exchange views on the new academic year in different areas of education.