“Media və təhsil dialoqu” çərçivəsində təlim keçiriləcək
16-17 sentyabr 2021-ci il tarixlərində Təhsil Nazirliyi və Medianın İnkişafı Agentliyi tərəfindən kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün maarifləndirici təlim keçiriləcək.
Təlimin təşkilində əsas məqsəd təhsildən yazan jurnalistlərin bu sahə ilə bağlı daha dolğun məlumatlandırılması, media ilə səmərəli əməkdaşlığın gücləndirilməsi və görülən işlərin KİV vasitəsilə ictimaiyyətə çatdırılmasıdır.
Təlimlərdə Təhsil Nazirliyinin struktur bölmə rəhbərləri tərəfindən təhsilin ayrı-ayrı sahələri üzrə yeni tədris ilinə dair təqdimatlar ediləcək və fikir mübadiləsi aparılacaq.

Состоится тренинг в рамках "Диалога медиа и образования"
16-17 сентября 2021 года Министерство образования и Агентство развития медиа Азербайджана проведут обучающий тренинг для представителей СМИ.
Основная цель тренинга – предоставить журналистам из сферы образования более подробную информацию об этой области, укрепление эффективного сотрудничества со СМИ и информирование общественности о проделанной работе через СМИ.
В ходе тренингов руководители структурных подразделений Министерства образования выступят с презентациями и обменяются мнениями о новом учебном годе в различных сферах образования.