Məktəblilərin Beynəlxalq Olimpiadalarının nəticələri

Məktəblilərin Beynəlxalq fizika olimpiadalarının nəticələri

 

 Tarix

 

Ölkə, şəhər

 

İştirakçıların adı, soyadı

 

Medal

1999-cu il

İtaliya
Padua şəhəri

Paşayev Ərşad Qarabəy oğlu

Quba ÖTL XI sinif,
Bürünc

2000-ci il

İngiltərə,
Leykkestr
şəhəri

Həsənov İsmail Zeynalabdin oğlu

Lənkəran ÖTL XI sinif  Bürünc

2002-ci il

İndoneziya,
Nusa-Dua şəhəri

Hümbətov Akşin Yunis oğlu

Quba ÖTL X sinif , Qızıl

2002-ci il

İndoneziya,
Nusa-Dua şəhəri

Nurməmmədov Emin Bəxtiyar oğlu

Quba ÖTL IX sinif, Gümüş

2002-ci il

İndoneziya,
Nusa-Dua şəhəri

Bədirxanov Tiral İlham oğlu

Quba ÖTL XI sinif , Qızıl

2002-ci il

İndoneziya,
Nusa-Dua şəhəri

Niftəliyev Zöhrab Fariz oğlu

“Dədə Qorqud” ÖTL X sinif , Qızıl

 2003-cü il

Taivan,
Taipei şəhəri

Heybətov Aqşin Yunus oğlu

Quba ÖTL XI sinif, Gümüş

  
2005-ci il

İspaniya,
Salomanka şəh.

Eyvazov Azər Hüseyn oğlu

“Dədə Qorqud”, ÖTL X sinif , Qızıl

 
2005-ci il

İspaniya,
Salomanka şəh.

Hacıyev Emur Əlixan oğlu

Şəki ÖTL X sinif, Bürünc

 
2005-ci il

İspaniya,
Salomanka şəh.

Nəcəfov Nəcməddin Qubad

Lənkəran ÖTL X sinif, Bürünc

2006-cı il

Sinqapur

Həsənov Namik İmran oğlu

Bakı ÖTL X sinif, Gümüş

2006-cı il

Sinqapur

Eyvazov Azər Hüseyn oğlu

“Dədə Qorqud” ÖTL XI sinif , Qızıl

2006-cı il

Sinqapur

Hacıyev Pərviz Mahmud oğlu

SÖTL XI sinif, Gümüş

2006-cı il

Sinqapur

Nəcəfov Nəcməddin Qubad oğlu

Lənkəran ÖTL XI sinif, Gümüş

2006-cı il

Sinqapur

Hacıyev Elnur Əlixan oğlu

Şəki ÖTL XI sinif, Bürünc

2007-ci il

İran, İsfahan

Həsənov Namik İmran oğlu 

Bakı ÖTL XI sinif, Bürünc 

2007-ci il

İran, İsfahan

Hacıyev Pərviz Mahmud oğlu

 SÖTL XI sinif, Bürünc

2008-ci il

Vietnam Hanoy

Orucov Vüsal Mahir oğlu

Bakı ÖTL XI sinif, Bürünc

2008-ci il

Vietnam Hanoy

Kərimov Orxan Ehtibar oğlu

Bakı ÖTL XI sinif, Gümüş

2010-cu il

Xorvatiya
Zaqreb

Ağazadə Ümid İlqar oğlu

Lənkəran ÖTL XI sinif, Gümüş 

2010-cu il

Xorvatiya
Zaqreb

İsmayılzadə Rəşadət Rasim oğlu

Lənkəran ÖTL XI sinif, Bürünc 

2010-cu il

Xorvatiya
Zaqreb

Bayramov Rəşad Nizami oğlu

Şəki ÖTL XI sinif, Gümüş 

2012-ci il Estoniya, Tallin
və Tartu
Piriyev Hacı Asif oğlu Mingəçevir ÖTL XI sinif,

2014-cü il

Qazaxıstan,
Astana şəhəri

Avazlı Nurlan

Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Kompleksinin Gəncə liseyi, XI sinif. Bürünc.

2014-cü il

Qazaxıstan,
Astana şəhəri

Alıyev Tural

Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Kompleksinin
Dədə Qorqud liseyi, X sinif. Bürünc

 
Məktəblilərin Beynəlxalq informatika olimpiadalarının nəticələri

Tarix

Ölkə, şəhər

İştirakçıların adı, soyadı

Medal

1996-cı il

Bolqarıstan

Seyidli Elnur Fəttah oğlu

BDU I kurs. Bürünc

1997-ci il

Cənubi Afrika-KeypTaun

Neştun Denis Nikolayeviç

264 №-li mək. Xs.Bürünc

2003-cü il

ABŞ

Həsənov Tofiq Nazim oğlu

Bakı ÖTL X sinif, Gümüş

2004-cü il

Yunanıstan

İbrahimov Maqsud Üzeyir oğlu

BDU I kurs, Bürünc

 2011-ci il

Tayland, Pattaya Salahlı Azad Qəzənfər oğlu Bakı ÖTL XI sinif,

 
Məktəblilərin Beynəlxalq Mendeleyev olimpiadalarının nəticələri  
 

Tarix

Ölkə, şəhər

İştirakçıların adı, soyadı

Medal

1998-ci il

Qırğızıstan (İslikgöl)

İsayev Hikmət Zəkəriyyə oğlu

Bakı ÖTL X-s. Gümüş

1998-ci il

Qırğızıstan (İslikgöl)

Əzizov Rüfət

Bakı ÖTL  Bürünc

1999-cu il

Belorusiya-Minisk

İsayev Hikmət Zəkəriyyə oğlu

Bakı ÖTL X-s. Gümüş

1999-cu il

Belorusiya-Minisk

Şəfiyev Vüsal Məmmədəli oğlu

Bakı ÖTL X-s. Gümüş

1999-cu il

Belorusiya-Minisk

Məmmədov Rəşad Əlövsət oğlu

Bakı ÖTL X-s. Gümüş

1999-cu il

Belorusiya-Minisk

Rzayev Eldar Tofiq oğlu

Bakı ÖTL X-s. Gümüş

2000-ci  il

Azərbaycan-Bakı

Abdullayev Elşad Abduləhəd oğlu

Bakı ÖTL X-s. Gümüş

2000-ci  il

Azərbaycan-Bakı

Quliyev Anar Adəm oğlu

Bakı ÖTL X-s. Gümüş

2000-ci  il

Azərbaycan-Bakı

Sultanov Eldar Yusif oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Gümüş

2000-ci  il

Azərbaycan-Bakı

Məmmədov İbrahim Əlövsət oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Gümüş

2000-ci  il

Azərbaycan-Bakı

Kərimov Rəşad

Ağdaş ÖTL XI-s.Gümüş

2000-ci  il

Azərbaycan-Bakı

Şəfiyev Vüsal Məmmədəli oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Qızıl

2000-ci  il

Azərbaycan-Bakı

Rzayev Eldar Tofiq oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Qızıl

2000-ci  il

Azərbaycan-Bakı

İsmayılov İsmayıl

Əli Bayramlı ÖTL XI-s. Qızıl

2001-ci  il

Rusiya-Moskva

Quliyev Anar Adəm oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2001-ci  il

Rusiya-Moskva

Abdullayev Elşad Abduləhəd oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2001-ci  il

Rusiya-Moskva

Quliyev Ruslan Sahib oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2001-ci  il

Rusiya-Moskva

İsmayılzadə Rəşad Rasim oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2002-ci  il

Qazaxıstan -Almaata

Cavadov Araz Soltan oğlu

Lənkəran ÖTL X-s. Bürünc

2002-ci  il

Qazaxıstan -Almaata

Mahmudov Sənan Qənbər oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2003-cü il

Rusiya-Moskva

Heybətov Elçin Yunus oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2003-cü il

Rusiya-Moskva

Məmmədov Asif

Bakı ÖTL IX-s. Bürünc

2005-ci  il

Tacikistan

Cəfərov Emin Şahin oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2005-ci  il

Tacikistan

Məmmədov Aqil Məhəmməd oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2008-ci  il

Özbəkistan-Daşkənd

Hüseynli Mətin Mahir oğlu

Azərbaycan Türkiyə Özəl Gimnaziyası X-s.Bürünc

2008-ci  il

Özbəkistan-Daşkənd

Alməmmədov Toğrul Mehman oğlu

Bakı ÖTL X-s. Bürünc

2009-cu il

Türkmənistan-Aşqabad

Bünyadov Mehaman
İlham oğlu

Şirvan ÖTL XI-s. Bürünc

2009-cu il

Türkmənistan-Aşqabad

Hüseynli Mətin
Mahir oğlu

Türk Anadolu Liseyi X-s. Bürünc

2009-cu il

Türkmənistan-Aşqabad

Əzimzadə Aqil Adil oğlu

Lənkəran ÖTL X-s. Bürünc

2010-cu il

Azərbaycan-Bakı

Əzimzadə Aqil Adil oğlu

Lənkəran ÖTL XI-s. Qızıl

2010-cu il

Azərbaycan-Bakı

Yusifov Rəşad Mayıl oğlu

Şirvan ÖTL XI-s. Bürünc

2010-cu il

Azərbaycan-Bakı

Səfərəlizadə Aqil Mais oğlu

“Dədə Qorqud” ÖTL X-s. Bürünc

2010-cu il

Azərbaycan-Bakı

Mirzəxanov Vüqar Elçin oğlu

Bakı ş. 60 №-li orta məktəb XI-s. Bürünc

2012-ci il Qazaxıstan, Astana
şəhəri
Bəşirov Balaqardaş
Cəbrayıl oğlu
Şirvan ÖTL X-s. Bürünc
2012-ci il Qazaxıstan, Astana
şəhəri
Ağayeva Milanə Ümid
qızı
Sumqayıt ş. 34 №-li orta məktəb
XI-s. Bürünc
2012-ci il Qazaxıstan, Astana
şəhəri

Quluzadə Sona Adəm qızı
BDU nəzdində “Gənc istedadlar”
liseyi X-s. Bürünc
2013-cü il Özbəkistan, Daşkənd
şəhəri
Bəşirov Balaqardaş
Cəbrayıl oğlu
Şirvan ÖTL XI-s. Gümüş
2013-cü il Özbəkistan, Daşkənd
şəhəri
Quluzadə Sona Adəm qızı BDU nəzdində “Gənc istedadlar”
liseyi XI-s. Bürünc
2013-cü il Özbəkistan, Daşkənd
şəhəri
Rəhimov Murad Polad
oğlu
Gəncə ÖTL X sinif, Bürünc
2014-cü il Rusiya, Moskva  şəhəri Əhmədov Cavid Rafiq oğlu Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Mərkəzinin Ağdaş liseyi, XI sinif. Bürünc.
2014-cü il Rusiya, Moskva  şəhəri Rəhimov Murad Polad oğlu Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Mərkəzinin Gəncə liseyi, XI sinif. Bürünc.

 
Məktəblilərin Beynəlxalq kimya olimpiadalarının nəticələri 

 

Tarix

Ölkə, şəhər

İştirakçıların adı, soyadı

Medal

2002-ci  il

Hollandiya-Gröningen

Cavadov Araz Soltan oğlu

Lənkəran ÖTL XI-s. Bürünc

2003-cü  il

Yunanıstan-Afina

Heybətov Elçin Yunus oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Gümüş

2003-cü  il

Yunanıstan-Afina

Eminov Sənan Zabil oğlu

Mingəçevir ÖTL IX-s.Bürünc

2003-cü  il

Yunanıstan-Afina

Vələdov Afan Fərhad oğlu

Bakı ÖTL IX-s. Bürünc

2004-cü  il

Almaniya-Kiel

Cəfərov Emin Şahin oğlu

Bakı ÖTL X-s. Bürünc

2004-cü  il

Almaniya-Kiel

Eminov Sənan Zabil oğlu

Mingəçevir ÖTL X-s. Qızıl

2004-cü  il

Almaniya-Kiel

Vələdov Afan Fərhad oğlu

Bakı ÖTL X-s. Qızıl

2005-ci  il

Tayvan-Taypei

İsgəndərov Hikmət Afət oğlu

Kimya Biologiya təmayüllü lisey X-s.Gümüş

2005-ci  il

Tayvan-Taypei

Cəfərov EminŞahin oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Gümüş

2005-ci  il

Tayvan-Taypei

Eminov Sənan Zabit oğlu

Mingəçevir ÖTL XI-s. Qızıl

2005-ci  il

Tayvan-Taypei

Vələdov Afan Fərhad oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Qızıl

2006-cı  il

Koreya -Çanqvon

Mirzəyev Məmməd Oruc oğlu

“Dədə Qorqud” ÖTL X-s. Qızıl

2006-cı  il

Koreya -Çanqvon

Əhmədov Abdulla İsrafil oğlu

Sumqayıt ÖTL X-s. Qızıl

2006-cı  il

Koreya -Çanqvon

Rzayev Orxan Yilçu oğlu

H.Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksi X-s. Gümüş

2008-ci  il

Macarıstan-Budapeşt

Alməmmədov Toğrul Mehman oğlu

Bakı ÖTL X-s. Bürünc

2008-ci  il

Macarıstan-Budapeşt

Ağazadə Sadıq Əyani oğlu

160 saylı klassik gimnaziya X-s. Gümüş

2009-cu il

İngiltərə-London

Əzimzadə Aqil Adil oğlu

Lənkəran ÖTL X-s. Bürünc

2009-cu il

İngiltərə-London

Alməmmədov Toğrul Mehman oğlu

Sumqayıt ÖTL X-s. Bürünc

2009-cu il

İngiltərə-London

Bünyadov Mehman İlham oğlu

Şirvan ÖTL XI-s. Bürünc

2010-cu il

Yoponiya-Tokio

Əzimzadə Aqil Adil oğlu

Lənkəran ÖTL XI-s. Bürünc

2010-cu il

Yoponiya-Tokio

Yusifov Rəşad Mayıl oğlu

Şirvan ÖTL XI-s. Bürünc

 2012-ci il  ABŞ, Vaşinqton
şəhəri
Bəşirov Balaqardaş
Cəbrayıl oğlu
Şirvan ÖTL X-s. Bürünc
2013-cü il Rusiya, Moskva şəhəri Bəşirov Balaqardaş Şirvan ÖTL, XI sinif. Gümüş
2013-cü il Rusiya, Moskva şəhəri Quluzadə  Sona BDU-nun “Gənc istedadlar” liseyi, XI sinif. Bürünc
2014-cü il Vyetnam, Hanoy şəhəri Rəhimov Murad Polad oğlu Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Kompleksinin Gəncə liseyi, XI sinif. Bürünc

  
 

Məktəblilərin Beynəlxalq riyaziyyat olimpiadalarının nəticələri  
 

Tarix

Ölkə, şəhər

İştirakçıların adı, soyadı

Medal

1997-ci  il

Argentina
(Mardel Plata)

Quliyev Namiq Cəmiyyət oğlu


Sumqayıt şəhəri,22 №-li orta məktəb, IXs. Bürünc

1998-ci  il

Tayvan (Taypey)

Orucov Taleh Abdulxalıq oğlu

Quba ÖTL X-s. Bürünc

1999-cu  il

Ruminiya (Buxarest

Quliyev Namiq Cəmiyyət oğlu

Sumqayıt şəhəri, 22 №-li   orta ümumtəhsil, XIs. bürünc

2001-ci  il

ABŞ (Vaşinqton)

Məlikov Fuad Elman oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2002-ci  il

Böyük Britaniya(Qlazqo)

Axundov Çingiz Şaiq oğlu

Lənkəran ÖTL XI-s. Bürünc

2003-cü  il

Yaponiya (Tokio)

Həbibov Cavid Seymur oğlu

Sumqayıt ÖTL XI-s. Gümüş

2003-cü  il

Yaponiya (Tokio)

Sadıqov Tural Həsənağa oğlu

Lənkəran ÖTL X-s. Bürünc

2004-cü  il

Yunanıstan (Afina)

Həbibov Cavid Seymur

Sumqayıt ÖTL XI-s. Gümüş

2005-ci  il

Meksika (Merida)

Əmirov Tural Şahin oğlu

Mingəçevir ÖTL XI-s. Bürünc

2005-ci  il

Meksika (Merida)

Ağayev Fərhad Fuad oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2006-cı  il

Sloveniya

Nəsirov Xəlil İlham oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2006-cı  il

Sloveniya

Cəfərov Cəfər Şahin

Aşdaş ÖTL X-s. Gümüş

2007-ci  il

Vyetnam (Hanoy)

Cəfərov Cəfər Şahin

Aşdaş ÖTL XI-s. Bürünc

2007-ci  il

Vyetnam (Hanoy)

Müslümov Ruslan Telman oğlu

Quba ÖTL X-s. Bürünc

2007-ci  il

Vyetnam (Hanoy)

Qulamhüseynli Elyar Mübariz oğlu

Lənkəran ÖTL X-s. Bürünc

2008-ci  il

İspaniya (Madrid)

Müslümov Ruslan Telman oğlu

Quba ÖTL XI-s. Bürünc

2008-ci  il

İspaniya (Madrid)

Bədirli Sərxan Niyazi oğlu

Gəncə ÖTL XI-s. Bürünc

2008-ci  il

İspaniya (Madrid)

Qulamhüseynli Elyar Mübariz oğlu

Lənkəran ÖTL XI-s. Bürünc

2009-cu il

Almaniya-Bremen

Şükürlü Altun Mehdi oğlu

Bakı ÖTL IX-s. Gümüş

2009-cu il

Almaniya-Bremen

Ramazanlı İlqar Məhəmmədəli oğlu

Bakı ÖTL XI-s. Bürünc

2009-cu il

Almaniya-Bremen

Cəfərli Emil Həşim oğlu

Sumqayıt ÖTL X-s. Bürünc

2010-cu il

Qazaxıstan-Astana

Şükürlü Altun Mehdi oğlu

Bakı ÖTL X-s. Gümüş

2010-cu il

Qazaxıstan-Astana

Mustafayev Elşad Rövşən oğlu

Sumqayıt ÖTL X-s. Gümüş

2010-cu il

Qazaxıstan-Astana

Məlikov Kanan Rövşən oğlu

Gəncə ÖTL XI-s. Gümüş

2010-cu il

Qazaxıstan-Astana

Cəfərli Emil Həşim oğlu

Sumqayıt ÖTL XI-s. Bürünc

2010-cu il

Qazaxıstan-Astana

Rüstəmli Sübhan Mübariz oğlu

Mingəçevir ÖTL XI-s. Bürünc

2011- ci
il
Niderland,
Amsterdam şəhəri
 
Mustafayev Elşad
Rövşən oğlu
Sumqayıt ÖTL XI-s. Gümüş
2011- ci
il
Niderland,
Amsterdam şəhəri
 
Bağırov Naib İbrahim
oğlu
Mingəçevir ÖTL XI-s. Bürünc
2012- ci
il
Argentina,
Mardelplata şəhəri
Həsənzadə Həsən
Ruslan oğlu
Lənkəran ÖTL X-s. Bürünc
2012- ci
il
Argentina,
Mardelplata şəhəri
Əliyev İzmir Yalçın
oğlu
Mingəçevir ÖTL X-s. Bürünc
2013-cü il Kolumbiya, Santa-Marta şəhəri Həsənzadə  Həsən Lənkəran ÖTL, XI sinif. Bürünc
2013-cü il Kolumbiya, Santa-Marta şəhəri Məhərrəmov Mehdi Şirvan ÖTL, X sinif. Bürünc
2014-cü il CAR, KeypTaun şəhəri Dumanov Fərman Azərbaycan Beynəlxalq Təhsil Kompleksinin Gəncə liseyi , X sinif. Bürünc

 


Məktəblilərin Beynəlxalq biologiya olimpiadalarının nəticələri
 

Tarix

Ölkə, şəhər

İştirakçıların adı, soyadı

Medal

1994-cü  il

Bolqarıstan (Varna)

Mustafayev Mehman

Gümüş

1994-cü  il

Bolqarıstan (Varna)

Sadıqov Şamil

Qızıl

1994-cü  il

Bolqarıstan (Varna)

Ağayev Abutalıb

Gümüş

1994-cü  il

Bolqarıstan (Varna)

Mediyev Mahir

Qızıl

1996-cı  il

Ukrayna (Artek)

Quliyev Nihal

Qızıl

1996-cı  il

Ukrayna (Artek)

Sadıqov Şamil

Gümüş

1996-cı  il

Ukrayna (Artek)

Mediyev Mahir

Bürünc

2000-ci  il

Türkiyə -Antalya

Nəcəfov Ayaz Azad oğlu

Bakı ÖTL, XI-s. Bürünc

2002-ci  il

Latviya -Yurmala-Riqa

Qubadov Murad Şahqubad oğlu

Sumqayıt ÖTL, IX-s. Bürünc

2003-cü  il

Belarus -Minisk

Əsgərov Elçin Səfər oğlu

Bakı ÖTL, IX-s. Bürünc

2004-cü  il

Avstraliya -Brisban

Əsgərov Elçin Səfər oğlu

Bakı ÖTL, IX-s. Bürünc

2005-ci  il

Çin -Pekin

Həsənov Elşad Heydər oğlu

Bakı ÖTL, X-s. Gümüş

2005-ci  il

Çin -Pekin

Bədirov Altay Davud ğlu

SÖTL, X-s. Bürünc

2005-ci  il

Çin -Pekin

Novruzov Emil Elçin oğlu

Mingəçevir ÖTL, X-s. Bürünc

2006-cı  il

Argentina -Rio-Kuarto

Novruzov Emil Elçin oğlu

Mingəçevir ÖTL, XI-s. Bürünc

2007-ci  il

Kanada -Siackatoon

Əliyev Camal Kamal oğlu

Sumqayıt ÖTL, X-s. Gümüş

2008-ci  il

Hindistan -Mumbay

Əliyev Camal Kamal oğlu

Sumqayıt ÖTL, XI-s. Gümüş

2009-cu il

Yaponiya-Tsukuba

Əlizadə Azad Zakir oğlu

Şirvan ÖTL, XI-s. Bürünc

2010-cu il

Cənubi Koreya-Seul

Əliyev Nihat İlqar oğlu

“Dədə Qorqud” ÖTL, X-s. Bürünc