“Ən yaxşı təqdimat” müsabiqəsi qaliblərinin təltif edilməsi barədə Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin əmri

Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümü münasibətilə ümumtəhsil məktəb şagirdləri arasında keçirilmiş “Ən yaxşı təqdimat” müsabiqəsi qaliblərinin təltif olunması ilə əlaqədar “Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi haqqında Əsasnamə”nin 13.5-ci bəndini rəhbər tutaraq

 

ƏMR EDİRƏM:

 

1. Aşağıda adları göstərilən şagirdlər I, II, III dərəcəli diplomlar və tərifnamə ilə təltif edilsinlər:

 

I dərəcəli diplomla

 

1. Salmanlı Amil Seymur oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin IX sinif şagirdi

2. Hüseynzadə Nigar Natiq qızı – Bakı şəhəri 270 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi 

3. Şirinov Rauf Fizuli oğlu – Mingəçevir şəhəri Təbiət-riyaziyyat və humanitar elmlər təmayüllü liseyin IX sinif şagirdi

4. Quluyeva Sevinc Hikmət qızı – Oğuz şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

5. Seydəliyeva Pərvanə Bəxtiyar qızı – Xaçmaz şəhəri 6 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

6. Cavadova Elnurə Təbriz qızı – Qusar şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

 

II dərəcəli diplomla

 

1. Cəfərquliyev İlknur Araz oğlu – Bakı şəhəri 18 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi            

2. Cabbarova Həbibə Mirtağı qızı – Bakı şəhəri 231 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

3. Təhməzova Nərmin Amil qızı  – Ağdam rayonu Quzanlı qəsəbə tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi      

4. Maqsudova Aytac Gündüz qızı – Qobustan rayonu Çuxanlı kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

5. Ərəbova Aygül Şahin qızı – Quba rayonu Hacıqayıb kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

6. Seyfullazadə Kənan Kamran oğlu – Lerik şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

7. Əliyeva Əntiqə Ceyhun qızı – Samux rayonu Qarayeri qəsəbə 1 nömrəli məktəb-liseyin X sinif şagirdi

8. Abdurahmanov Cavid Ceyhun oğlu – Şamaxı şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

9. Babayev Rafət Asif oğlu – Zaqatala rayonu Qandax kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

 

III dərəcəli diplomla

 

1. Quliyeva Mətanət Elçin qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki T.İsmayılov adına 6 nömrəli məktəb-liseyin IX sinif şagirdi

2. Orucova Nuray Nuru qızı –Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Humanitar fənlər təmayüllü məktəb-liseyin X sinif şagirdi

3. Rəhimli Zəhra Novruz qızı – BDU-nun nəzdindəki "Gənc istedadlar" liseyinin X sinif şagirdi

4. Quliyeva Tamilla Cəmil qızı  – Heydər Əliyev adına Müasir Təhsil Kompleksinin XI sinif şagirdi

5. Rzayeva Şahanə Mahmud qızı               – Avropa Azərbaycan Məktəbinin IX sinif şagirdi

6. Məhərrəmli Əzizəxanım Nadir qızı – Bakı şəhəri 166 nömrəli məktəb-liseyin XI sinif şagirdi

7. Eyvazzadə Nigar Adil qızı – Bakı şəhəri 261 nömrəli məktəb-liseyin XI sinif şagirdi

8. Xəlilov Əli Elçin oğlu    – Bakı şəhəri 282 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

9. Əliyeva Aytac Elşad qızı – Sumqayıt şəhəri Təbiət elmləri təmayüllü gimnaziyanın XI sinif şagirdi

10. Əliyeva Lalə İlqar qızı – Astara şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

11. Balakişiyeva İlahə Rəfail qızı  – Beyləqan şəhəri 3 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

12. Məmmədova Nahidə Umud qızı – Hacıqabul rayonu Udulu kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

13. Həsənova Nəzrin Faiq qızı – Xocalı rayonu Kosalar kənd tam orta məktəbinin IX sinif şagirdi

14. İlyasova  Günay  Namiq  qızı – Siyəzən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

15. Ələkbərli Könül Cahid qızı – Şuşa rayonu 7 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

 

Tərifnamə ilə

 

1. Kərimova Fidan Azər qızı – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki Bakı Avropa Liseyinin XI sinif şagirdi

2. Ağayeva Nuranə Seyidağa qızı  – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki A.S.Makarenko adına humanitar fənlər təmayüllü gimnaziyanın IX sinif şagirdi

3. Tahirov Toğrul Oktay oğlu – Təhsil Nazirliyinin birbaşa tabeliyindəki “Ankara məktəbi” məktəb-liseyinin XI sinif şagirdi

4. Əliyev Rauf Elman oğlu – Bakı şəhəri 42 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

5. Fərzəliyev Vüsal Vüqar oğlu – Bakı şəhəri 181 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

6. Hüseynzadə Hicrət Rəcəb oğlu – Bakı şəhəri 308 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

7. Babayeva Şəms Mahir qızı – Gəncə şəhəri 33 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

8. Abbasova Qönçə Hidayət qızı – Sumqayıt şəhəri 5 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

9. Bayramlı Səbinəxanım Zülfüqar  qızı    – Mingəçevir şəhəri 20 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

10. İsmayılova Gülər Adil qızı – Ağcabədi şəhəri 2 nömrəli tam orta məktəbin XI sinif şagirdi

11. Yolçuyeva Aytac Mehti qızı – Ağdaş şəhəri M.Şeyxzadə adına texniki, humanitar, təbiət fənləri təmayüllü gimnaziyanın X sinif şagirdi

12. Bayramova Faiqə Elşad qızı – Ağstafa rayonu Yenigün kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

13. Alqayeva Aytəkin İbrahim qızı – Balakən şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

14. Babayeva Asimə Rauf qızı – Goranboy rayonu Quşçular kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

15. Şirinova Xədicə Elbrus qızı – Xocavənd rayonu Salakətin kənd tam orta məktəbinin X sinif şagirdi

16. Murad İlknur Çingiz qızı – İsmayıllı şəhəri 3 nömrəli məktəb-liseyin IX sinif şagirdi

17. Quliyeva Dünya Şamil qızı – Qəbələ şəhəri 4 nömrəli tam orta məktəbin X sinif şagirdi

18. Quliyeva Səbinə Əli qızı – Saatlı şəhəri 1 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

19. İbrahimli Fatimə Yaşar qızı – Şəki şəhəri 10 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

20. Həmidova Əsmər Elşən qızı – Ucar şəhəri 1 nömrəli məktəb-liseyin XI sinif şagirdi

21. Bayrişova Güldərən Xaləddin qızı – Yardımlı rayonu Dağüzü kənd tam orta məktəbinin XI sinif şagirdi

22. Kalbalıyeva Səbinə Rasim qızı – Zəngilan rayonu 4 nömrəli tam orta məktəbin IX sinif şagirdi

23. Həmidli Bahar Şövqi qızı – Zərdab şəhəri 1 nömrəli məktəb-liseyin IX sinif şagirdi        

 

2. İnformasiya şöbəsi (E.Əliyev) əmrin “Azərbaycan müəllimi” qəzetində dərc olunmasını və Nazirliyin internet saytında yerləşdirilməsini təmin etsin.

 

Əsas: Azərbaycan Respublikası təhsil nazirinin 27.02.2017-ci il tarixli 119 nömrəli əmri.

 

Mikayıl CABBAROV,

Azərbaycan Respublikasının təhsil naziri

1 may 2017-ci il

№21